Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
ICE Hockey League - ne 5. 12. 2021
Znojmo
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0
Klagenfurt
9'
21'
65'
2'
25'

Orli slaví dva body z čertovského duelu s Klagenfurtem

Znojemský tým brzy po startu utkání prohrával, dokázal však rychle zareagovat. Vyrovnaná bitva pokračovala i dál a po šedesáti minutách se obě mužstva podělila o jeden bod. Ten druhý zařídil v páté sérii samostatných nájezdů Tomáš Svoboda.

Začátek zápasu se jasně odvíjel v režii Klagenfurtu, který ihned po úvodním buly zaujal pozici v útočném pásmu. Rychlým náporem slavil úspěch již v 2. minutě, kdy se rychlým švihem z kruhu prosadil Nicholas Kraus. Po úvodním gólu se hra uklidnila a poměr sil na ledě se postupně vyrovnal. Orli se pomalu osmělovali, první střelecké pokusy sice ještě neměly gólové parametry, ale přesto se ještě před polovinou třetiny mohli radovat z vyrovnání. Po vyhraném buly se dostal k dorážce Radek Prokeš a Dahm neměl šanci zasáhnout. Domácím patřily i další minuty, a přestože Znojemští svého soupeře výrazně přestříleli, tak týmy odcházely do šaten za smírného stavu.

Z prostředního dějství ale časomíra ukrojila pouhých dvacet šest vteřin a Znojmo šlo do vedení. Poskakující kotouč v brankovišti Dahma dokázal rychle zkrotit a správně zacílit Radek Prokeš. Ale ani vedení Jihomoravanů nemělo dlouhého trvání. Sice se ještě ubránili početní výhodě soupeře, ale krátce po ní se po pěkné střele z kratší vzdálenosti mohl radovat Matthew Frasser. Orli se snažili rychle odpovědět, ale dánský gólman v rakouských službách si počínal velmi zkušeně. Ani Klagenfurt však nemyslel jen na defenzívu a Kantor si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Domácí si ještě v závěru periody vyzkoušeli početní výhodu, v níž nebezpečně zahrozil Zubov, ale i po druhé dvacetiminutovce se týmy rozešly za nerozhodného stavu.

Napínavá třetí třetina začala náporem Znojemských, kteří se snažili rychle zaskočit rakouský celek. Jejich snahu ale zbrzdily dva za sebou jdoucí tresty. Hostům se v početních výhodách příliš nedařilo, Orli výborně bránili a střelcům soupeře nedali příliš prostoru. Sami potom začali útočit, ve slibné individuální akci o sobě dal vědět Luciani, ránou od modré se snažil Dahma překvapit Ahl. V samotném závěru se blýskli gólmani na obou stranách kluziště, ale ani po šedesáti minutách hry nebylo o vítězi zápasu jasno.

A když o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, dostaly se ke slovu samostatné nájezdy. Nervy drásající bitvu pak rozhodl v páté sérii nájezdů Tomáš Svoboda, jenž vystřelil svým barvám výhru.


Autor: Petra Matůšová

Poučili jsme se z posledního vzájemného zápasu, hodnotí Radek Prokeš

Byl to jeho den. Útočník s Orlem na hrudi Radek Prokeš režíroval znojemské tažení za další domácí výhrou dvěma brankami a úspěšný byl i při samostatných nájezdech. Znojmo tak díky výhře za dva body vyjede na venkovní zápasy v dobrém rozpoložení.

Radku, povedlo se vám skolit těžkého soupeře v podobě Klagenfurtu a ukončit mu sérii vítězství. Jak jste viděl utkání z vašeho pohledu?
V první řadě jsem vůbec nevěděl, že měli nějakou vítěznou sérii. Poučili jsme se z posledního vzájemného utkání, kdy jsme si díky jejich urputnosti vytvářeli jen minimum šanci a nakonec u nich prohráli. Dokonce jsme tam nedali žádnou branku, o to cennější je tahle domácí výhra.

V čem byl největší rozdíl oproti dvěma předešlým utkáním s Klagenfurtem?
Všechny tři zápasy měly jiný průběh. V prvním utkáním nám to proti nim napadalo a byla z toho vysoká výhra, o tom druhém utkání jsem se už zmínil. Tentokrát to bylo hodně vyrovnané celý zápas. Jsem rád, že se to nakonec překlopilo na naší stranu.

Vy jste vstřelil dvě branky a ve třetí třetině byl blízko zkompletování hattricku. Co chybělo?
Máte pravdu, měl jsem ve třetí třetině nadějnou pozici, ale i kdyby to skončilo gólem, tak si nejsem jistý, zda by platil. Kluci říkali, že to byl nejspíš ofsajd, takže by to rozhodčí zřejmě odvolali na challenge.

Když se k tomu ale vrátím, tak mi to dobře vystihl gólman, který mi do toho v poslední chvíli sáhnul hokejkou a já už jsem to v pádu neumístil. Myslím, že to dokonce cinklo o tyč. Škoda, že to nevyšlo, trochu mě to mrzí.

Promítl se do dnešního výkonu páteční zápas ve Fehérváru, který jste odehráli pouze se čtyřmi ryzími obránci?
To si nemyslím. Beci to zvládli super, Fehérvár byl ale na nás velmi dobře nachystaný. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale řekl bych, že navzdory výsledku to nebylo o moc jiné, než teď s Klagenfurtem. Také to byl hodně vyrovnaný zápas. My jsme ale dali pouze jeden gól a byla z toho nepříjemná a vysoká porážka, přestože výkon o tolik horší nebyl. Tahle výhra s Klagenfurtem nás ale určitě nakopne směrem ke dvěma venkovním zápasům.


Autor: Marek Hruška

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Ahl 0 0 0 0 0
Jan Bartko 0 1 1 1 0
Ryan Culkin 0 1 1 0 0
Hunter Fejes 0 0 0 -1 0
Sebastian Gorčík 0 0 0 0 0
Filip Haman 0 0 0 -1 0
Jakub Köver 0 0 0 0 2
Michal Kvasnica 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 0 0 -1 0
Radim Matuš 0 1 1 1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 -1 2
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Radek Prokeš 2 0 2 2 0
Adam Sedlák 0 1 1 0 2
David Stránský 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 0 0 0 1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 1 2
Alexander Younan 0 0 0 -1 0
Ilja Zubov 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Kantor 60 24 2 22 91,67 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Bylo to těžké a vyrovnané utkání. Klagenfurt má za sebou sérii výher, měli výborný pohyb. Nám vyšla první třetina, hodně jsme stříleli. Ve druhé třetině nám trochu vázla souhra, odskakovaly nám kotouče. Pak se ten zápas zase vyrovnal. Nájezdy jsme naštěstí překlopili do vítězného konce.

Petri Matikainen (KAC): Bylo to velmi těžké a náročné utkání. Jsem ale šťastný, jak jsme ho odehráli a jaký jsme podali výkon. Jsem spokojený s tím, jak mí hráči řešili konkrétní situace. Měli jsme nějaké komplikace s cestováním, přijeli jsme až ráno v den zápasu. Na našem výkonu to ale nebylo znát, hráči podali soustředěný výkon a já jsem na ně opravdu pyšný, přestože jsme nezvítězili.

Fotogalerie

Související články