60'
51'
55'

Paráda! Orli v samotném závěru rozhodli bitvu s Bolzanem

Nesmírně dramatickou bitvu o body pro sebe díky obětavému výkonu a efektivitě v zakončení rozhodlo Znojmo v samotném závěru. Dvoubrankový náskok Orlů totiž hosté zlikvidovali, zápas ale rozhodl svou premiérovou trefou v sezóně obránce David Stránský. Vynikající výkon podal brankář Pavel Kantor.

Utkání bylo dlouho velmi vyrovnané. V bezbrankové první třetině měl největší šanci v úniku Luciani, ale špatně přihrál. Na druhé straně vyrazil Pavel Kantor ramenem zakončení Ciampiniho. Jinak oba týmy ve vlastní třetině dobře bránily a nepouštěly soupeře do nebezpečnějších šancí.

Čekání na první trefu ukončila 27. minuta. Nejprve Matuš orazítkoval svou střelou břevno, v dalším střídání pak Culkinovu střelu odraženou od zadního mantinelu šikovně doklepl do sítě pohotový Alex Younan. Bylo to v momentě narůstajícího tlaku hostů, ti ale dlouho marně hledali recept na výborně chytajícího Kantora. Tři minuty před druhou sirénou měli i smůlu, když Frigo trefil tyč.

V závěrečné části hry nejprve zvýšil znojemský náskok pěknou střelu pod břevno z mezikruží Filip Ahl. Jenže hosté tak dlouho hledali skulinku ve znojemské defenzivě, až ji našli. A to hned dvakrát. Ve 49. minutě tečoval Trivellatovo nahození Dustin Gazley, o dvě minuty později využil přesilovku podobným způsobem Daniel Catenacci a rázem bylo vyrovnáno.

Znojmo ale ještě našlo trumf v rukávu. Postaral se o něj nečekaný střelec, obránce David Stránský, který v situaci tři na dva neohroženě středem hřiště zamířil před branku a milimetrovou přihrávku od Ahla umístil do horního rohu. V nervózním závěru utkání pak Sebastian Gorčík při poskytnuté výhodě využil místa mezi kruhy, zamířil přesně nad lapačku brankáře Fazia a zvýšil na 4:2. Definitivní razítko na vítězství ale dala až trefa Filipa Ahla do prázdné klece.

Jiří Beroun (Znojmo): Byl to strašně těžký zápas. Bolzano má vysoké, silné hráče s výborným pohybem, dobře forčekovali. První třetina byla taková přetahovaná, šance byly na obou stranách. Pak jsme dali gól, byli chvílemi lepší, ale oni se dokázali dostat zpátky. Závěr byl fantazie. Výborně chytal Pavel Kantor, drží nás teď v každém zápase.

Greg Ireland (Bolzano): Výsledek je pro nás zklamání, ale pokud se podívám na výkon svého týmu, hráli jsme dobře. První třetina byla nahoru dolů, ale ve druhé a třetí části jsme podle mě byli lepší. Někdy jsme měli smůlu, puky se k nám jakoby neodrážely, ale cením si toho, že jsme bojovali a nakonec dokázali vyrovnat. Nestačilo to dnes na body, ano, ale za poslední měsíc, kdy jsem u týmu, to byl celkově náš možná nejlepší výkon. Pokud takhle budeme hrát i dále, bude to dobré.