Orli Znojmo Orli Znojmo
25. kolo
2. liga - so 17. 12. 2022
Znojmo
6:2
1:1, 3:1, 2:0
Nový Jičín
7'
25'
32'
40'
44'
52'
8'
35'

Orli se s rokem 2022 rozloučili výhrou

Tři branky ve druhé třetině rozhodly domácí duel Znojma proti Novému Jičínu, poslední zápas v tomto kalendářním roce. Kromě jednoho bodovali všichni útočníci, dva góly zaznamenal kapitán Tomáš Svoboda.

Znojemští hokejisté otevřeli účet utkání v přesilové hře na startu sedmé minuty. Po pohledné akci zakončoval bekhendem Tomáš Svoboda a kotouč nekompromisně zaplul za záda gólmana Šimonů. Novojičínští se ale nenechali zaskočit a za necelé dvě minuty srovnali. Pavel Matěj si nabruslil před brankáře a střelou nad rameno Žajdlíka umazal nulu na straně hostů. Další minuty nabídly hodně nepřesností na obou stranách, hra však plynula jen s minimem přerušení. Jedno takové měl na svědomí hostující útočník Franek, který poslal k zemi Pigla. Orlí přesilovka se ale tentokrát minula účinkem, a když skončilo bez trestu i vyloučení Tomáše Svobody na konci třetiny, odcházely týmy do kabin za stavu 1:1.

Prostřední dějství otevřel neúspěšnou individuální akcí Martin Šťovíček. Jičín se ale nepoučil a o chvíli později dostal dostatek prostoru k samostatnému úniku Tomáš Svoboda, jenž se se svými zkušenostmi mýlí jen zřídka, a tak střelou mezi betony vrátil svým barvám vedení. Domácí hráči začali být přeci jen o poznání aktivnější a vytvářeli si více a více šancí. Nejdříve jen prověřil pozornost gólmana šikovnou ránou Beránek, o pár vteřin později už stadion propukl v jásot. Dominik Sklenář si vybruslil od mantinelu a brankář Šimonů neměl moc šancí zasáhnout. Orli následně dostali možnost další početní výhody, která jim ale tentokrát vůbec nevyšla - po obrovské hrubce snížil střelou pod víko Jakub Lehečka. Už to vypadalo, že Znojemští budou odcházet do kabin s hubeným náskokem, vteřinu před sirénou se ale před brankovištěm objevil Marek Špaček a po kličce rozesmutnil novojičínského maskovaného muže.

V čase 43:13 se znojemským zimním stadionem rozezněla ikonická „Pátá“. Tomáš Pigl si převzal kotouč a našel mezeru mezi betony gólmana Nového Jičína. Orli přitlačili soupeře a hra se z větší části odvíjela v jejich útočném pásmu, kde si také dokázali vytvořit několik zajímavých střeleckých příležitostí, na další gól se však čekalo až do 52. minuty. Tlak před bránou zúročil Lukáš Adámek, který doklepl vyražený kotouč za záda brankáře Šimonů. Znojemští ustáli i další oslabení, a o výsledku utkání a zisku tří bodů už se nedalo pochybovat.


Autor: LP, Petra Matůšová

Jiří Beroun: Utkání rozhodly osobní souboje a lepší kondice

Hokejisté Znojma mají za sebou poslední utkání kalendářního roku 2022 a oproti minulým ročníkům je čeká netradiční skoro tři týdny trvající vánoční a novoroční přestávka. Pod vedením hlavního trenéra Jiřího Berouna si Orli udržují na čele 2. ligy skupiny Východ pohodlný náskok čtyřiadvaceti bodů.

Utkání s Novým Jičínem bylo dlouho velmi těsné. Jak ho hodnotíte?
Před utkáním byla v kabině rozmluva s majitelem klubu Pavlem Oherou, kluci byli potom možná trochu nervózní a navíc jim to tam nechtělo padat. Pohyb byl jinak dobrý, ale bylo vidět na hráčích, že mají svázané ruce a nedařilo se v zakončení.

Měnili jste v průběhu utkání nějak taktiku?
Ne neměnili. Snažili jsme se pořád o rychlý přechod do útočného pásma, v první třetině se to úplně nedařilo, ztráceli jsme kotouče v osobních soubojích, ale postupně se to zlepšilo a soupeři začaly také docházet sily, čehož jsme využili k překlonění utkání na naší stranu.

Nyní vás čeká netradiční pauza. Jaký bude mít tým program?
I mezi svátky budeme mít tréninky, chceme pokračovat v nastoleném trendu, na který jsme najeli v nedávné době, kdy jsme měli nějaký týden volný a kluci absolvovali opravdu náročné tréninky, což bylo možná i v zápasech poznat. O svátcích dostanou samozřejmě hráči čtyři dny volna, pak se znovu bude trénovat a na přelomu roku je čekají další dva dny volna. Chceme ale pořád makat a posouvat se za naším cílem.

Jak to vypadá s marodkou?
Robert Havlát by po svátcích měl začít s tréninkem a Honza Sedláček už s námi je na ledě, takže už bude po novém roce určitě k dispozici.

Končí rok 2022, co vzkázat fanouškům?
Chtěl bych popřát všem fanouškům pěkné svátky. Hlavně to zdraví do nového roku, děkujeme jim za všechnu podporu a těšíme se na ně i v tom roce nadcházejícím, kde na ně budeme znovu spoléhat, protože jsou skvělí.


Autor: Martin Smejkal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Adámek 1 0 1 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Patrik Čermák 0 1 1 0 0
Jan Hruška 0 1 1 0 0
Jakub Jenáček 0 0 0 0 0
Vojtěch Kloz 0 0 0 0 0
Jakub Köver 0 2 2 0 0
Erik Mareš 0 1 1 0 0
Kirill Nižnikov 0 1 1 0 0
Tomáš Pigl 1 0 1 0 0
Jiří Remta 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 1 0 1 0 0
David Stránský 0 1 1 0 0
Ondřej Svoboda 0 1 1 0 0
Tomáš Svoboda 2 0 2 0 4
Marek Špaček 1 1 2 0 0
Martin Šťovíček 0 2 2 0 0
Dominik Tejnor 0 1 1 0 0
Lukáš Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Žajdlík 60 23 2 21 91,30 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme nějakou domluvu s vedením a kluci byli možná trochu nervózní, protože to tam nechtělo padat. Pohyb byl dobrý, ale bylo vidět na hráčích, že mají svázané ruce a nedařilo se v zakončení. Snažili jsme se o rychlý přechod do útočného pásma, v první třetině se to úplně nedařilo, ztráceli jsme kotouče v osobních soubojích, ale postupně se to zlepšilo a soupeři začaly také docházet síly, čehož jsme využili k překlonění utkání na naši stranu.

Petr Macháček (Nový Jičín): Všichni samozřejmě víme, jaký má Znojmo mančaft a byli jsme na to, myslím si, dobře nachystaní. Zápas rozhodla naše nedůslednost a gól na konci druhé třetiny na 4:2, ve třetí třetině už si to domácí zkušeně pohlídali a my na obrat neměli sílu. Nebýt toho, mohlo se stát cokoliv, soupeř by se mohl začít strachovat o výsledek. Tyhle zápasy jsou postaveny na brankářích a nás dnes Šimonů dlouho držel. Navíc máme nějaké marody, takže být v plné sestavě, hráli bychom agresivněji a měli víc šancí na úspěch.

Fotogalerie

Související články