2. liga - st 1. 3. 2023
Hodonín

Znojemská lavina smetla osmi góly Hodonín

Orli si na domácím ledě opět s chutí zastříleli. V již téměř kompletní sestavě – i s navrátilci Tomášem Svobodou a Janem Hruškou – dominovali v předposledním utkání základní části proti Hodonínu. Soupeři postupně nasázeli osm branek, dvěma trefami se blýskli Marek Špaček a Martin Šťovíček.

Znojemští hýřili od úvodních minut aktivitou, a tak bylo jen otázkou času, kdy dojde k první změně skóre. O to se postaral na konci 5. minuty nejproduktivnější hráč týmu Martin Šťovíček, jenž využil ideální pozice v mezikruží a propálil gólmana Šurého. Vzápětí mohl navýšit znojemské vedení Beránek, ale v situaci dva na jednoho volil jen střelu do připravené náruče hodonínského maskovaného muže. Další velkou šanci spálil o pár desítek vteřin později Tomáš Svoboda, který se ocitl sám před Šurým. Orli bez větších obtíží ustáli oslabení a krátce po jeho skončení znovu udeřili. Podruhé se do listiny střelců zapsal Martin Šťovíček svou přesnou tečí Adámkovy rány od modré čáry.

Domácí nadále svému soupeři nedávali příliš prostoru a dokázali si vytvářet další a další šance. Velmi blízko gólové trefě byl Petr Beránek, jeho pokus však orazítkoval pouze tyč svatyně Hodonína. O třetí zásah se tak postaral na konci třetiny po rychlém přechodu do útočného pásma a efektivní kombinaci Marek Špaček těžko chytatelným zakončením pod břevno.

V prostředním dějství začali Orli znovu aktivněji, brzy byl ale jejich tlak hodně zabržděn zlepšeným napadáním ze strany hodonínských hokejistů. Tempo hry opadlo a gólových šancí bylo k vidění pomálu. Z jedné takové se ale radovali hosté – nulu na straně Žajdlíka umazal Sebastian Bartes. Krátce po polovině duelu dostali Znojemští možnost početní převahy, kterou využili beze zbytku. Zmáčkli Hodonín v jeho obranném pásmu, Marek Špaček se rychle zorientoval v mezikruží a procedil puk skrz betony Šurého. Orli znovu sešlápli plyn a závěr třetiny už patřil zcela jim. Dominanci potvrdil pátým gólem Jan Sedláček.

Start třetí části hry zastihl v daleko lepším rozpoložení domácí tým. Šestý zářez do hodonínské pažby přidal Tomáš Svoboda, jenž dostal hodně prostoru před bránou Šurého a zkušeně zavěsil. O půl minutku později se siréna v Nevoga aréně rozezněla posedmé - Petr Beránek zůstal zcela nehlídaný v prostoru před brankovištěm a z bezprostřední blízkosti napálil kotouč do sítě. Orli si závěr zápasu vychutnávali a oko diváka potěšili několika kombinacemi, navíc ještě přidali i osmou trefu zásluhou Dominika Sklenáře, jenž tak stanovil konečné skóre.

Tomáš Jakeš

Jsme strašně moc rádi za to, jak ten zápas dopadl. Gratulace klukům do kabiny a dík fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Všichni kluci dneska odvedli super práci, ale máme toho ještě hodně před sebou. Jsme rádi, že je tým už téměř kompletní a začíná se sehrává dohromady, protože nás čeká to nejlepší. Pomalu se díváme na soupeře, ale pořád nás především zajímá naše hra a naše chyby.

Aleš Bachánek (Hodonín)

Bohužel jsme dneska nestačili jak fyzicky, tak herně. Víme, jak na Znojmo hrát, ale dneska to bohužel nevyšlo. Dostali jsme zbytečné góly a dopadlo to, jak to dopadlo. Čekají nás ještě dva důležité zápasy, které pořad máme ve svých rukách. Znojmo je těžký soupeř, jsou natrénovaní, mají nabrusleno, ale každopádně pokud s nimi budeme hrát play-off, budeme je chtít co nejvíce potrápit.