28'
44'
58'

Drama body nepřineslo. Šance na TOP 5 se vzdálila

Orli na půdě Villachu stahovali manko z 1:4, závěrečná hra bez brankáře za stavu 2:4 jim však přinesla jedinou trefu. Při výhře Grazu v Linzi tak současná ztráta na nejlepší pětku činí pět bodů. Nadcházející zápas znojemští hokejisté sehrají doma v pátek s Grazem.

Znojemští hráči si mohli zapsat skvělý začátek. Již v úvodní minutě zápasu se do šance dostala druhá formace Orlů, Flick ani Berisha ovšem domácího gólmana nepřekonali. Jako první se tak radoval Villach. Patrick Bjorkstrand si výborně najel do středu útočného pásma a střelou pod lapačku navrátivšího Lassily otevřel skóre. To se mohlo znovu měnit v polovině třetiny, finský brankář v dresu Znojma ale předvedl skvělé dva zákroky.

Do druhé části vstupovali Orli v oslabení, které po minutě a půl potrestal Jamie Fraser. Znojemský celek se do zápasu vrátil v osmadvacáté minutě, když si premiérovou branku v jeho barvách připsal Martin Kosnar, když uspěl po přihrávce Bowlese. Radost však trvala jen 134 vteřin. Autor druhé branky rakouského týmu přenechal puk spoluhráči, kterým byl Jerry Pollasrone, a ten švihem donutil Lassilu potřetí tahat puk z branky. Ve zbytku třetiny měli Orli šanci na snížení, nevyužili ovšem přesilovku pět na tři. Neujala se ani střela McRae ze závěru třetiny.

Rakouský soupeř mohl hrát více v klidu. Potvrdil to pouhých třicet vteřin po začátku části, když Stefan Bacher využil příležitosti na levém křídle. Znojemští hokejisté za tři minuty dokázali korigovat zásluhou Philipa McRae, který se trefil pod výstroj Maxwella. Další šance přišly až v posledních šesti minutách. Za Orly se neprosadil Radim Matuš, za Villach byl neúspěšný Karlsson. Znojemští hokejisté ještě vsítili kontaktní branku, ani úspěch Jakuba Stehlíka však na konečné body nestačil.

Jyrkki Aho (Villach): Jsem na svůj tým pyšný. Hráli jsme dobře už v předchozích zápasech, dnes navíc doma před našimi fanoušky. Myslím, že to nám pomohlo a možná dnes i rozhodlo. Celý zápas jsme hráli koncentrovaně, v důležitých momentech se správně rozhodovali. Měli jsme odvahu řešit situace správně. Jsem spokojený, musíme takto pokračovat a uvidíme, kde příští týden v tabulce budeme.

Jiří Beroun (Znojmo): Vstup do zápasu nebyl špatný, měli jsme pár vyložených šancí. Po obdržené brance jsme ale přestali hrát naší hru, začali nesmyslně lítat a soupeř toho využil odskočením na dva góly. Sice se nám to podařilo zkorigovat, jenže celý zápas rozhodl čtvrtý gól v úvodu třetí třetiny. To byla zásadní chyba, takhle volný hráč. Opět se nám podařilo snížit, ale tudy cesta nevede a to se nemusíme ani dívat na tabulku. Je třeba se vrátit ke hře, která nás zdobila před Vánoci. Jde o dohrávání soubojů, tlačení se do brány, využívání přesilovek a disciplinovanou hru. Od toho jsme ale hodně daleko.