Kadaň
1/3
2/3

Dvě minuty první třetiny rozhodly o osudu zápasu

<em>Znojmo</em> - Orli byli aktivnější a už po 22 vteřinách hry se po gólu Baruse dostali do vedení. Kadaň však vyrovnala a během dvou minut poslední pětiminutovky první části odskočila svému soupeři narozdíl tří branek. Znojmo ale zbraně nesložilo. Po brankách Sedláka a Moravy snížilo, ovšem na vyrovnání už nedosáhlo. Domácí si tak připsali čtvrtou porážku za sebou.

Zápas začal velmi svižně. Diváci v Hostan aréně se ještě ani nestačili pořádně usadit a už byli znovu na nohou. Havlík totiž našel dobře najetého Miroslava Baruse a ten usměrnil nataženou holí puk k pravé tyči - 1:0. Vedení domácím však nevydrželo dlouho, neboť Karel Ton našel odkrytou škvíru v Horčičkově kleci – 1:1. Znojmo se mohlo vrátit v páté minutě do vedení, ale Jarůšek těsně minul branku a následně se domácím nepovedla dvojnásobná přesilovka. V závěru třetiny přišla kadaňská kanonáda. Nejprve se do samostatného úniku dostal Jakub Bauer a hosté šli do vedení – 1:2. Po třinácti vteřinách se do kotouče opřel Petr Freiberg. Domácí gólman neměl šanci puk chytit - 1:3. O minutu později se na stadionu ozval pískot znojemských fanoušků, neboť skóre se měnilo znovu a opět na straně Kadaně. Tentokrát byl šťastným střelcem Martin Trochta - 1:4.

Do druhé třetiny se tedy Orlům nevstupovalo dobře. S nepříznivým stavem se nejprve rozhodl něco udělat Morava, ten však nastřelil jen vyrážečku. O tři minuty později však puk za záda Jariny již putoval. Beroun poslal přihrávku na Přemysla Sedláka, který prostřelil čistou střelou hostujícího gólmana. V následujících minutách předváděli aktivnější hru Orli, avšak ani jedna z jejich šancí už stav v této dvacetiminutovce nezměnila. Vedení hostů mohl pojistit Balász, jenž se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení, ale Horčička byl tentokrát neomylný. Navíc znojemské mužstvo v závěru po ataku s kadaňským hráčem opustil Štrach, jenž si přivodil zranění pravého stehna.

V úvodu třetího dějství si Znojmo zahrálo přesilovou hru. Orli zasypali Jarinu sprškou střel, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Následně ujel Polanský domácím obráncům a prchal sám na Horčičku, byl však podražen Moravou a hlavní arbitr nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil Boušek, jenž mířil pod břevno, ale trefil jen gólmanovo rameno. V polovině třetiny v přesilovce se napřáhl od modré Kolafa a Hostan arénu rozezněla tyčka. O pár sekund nahodil Sedlák puk na branku, Marian Morava puk tečoval a zvedl domácím naději na vyrovnání – 3:4. To mohlo přijít, když od modré vypálil Kolafa a hostující hráč tečoval kotouč tak nešťastně, že málem skončil za brankovou čárou. Hosté tuto situaci ovšem ustáli. Poté se rozhodl trenér Neliba pro oddechový čas a odvolání gólmana. Znojmo sice na Jarinu vypálilo několik střel, ale tři body to Kadani již nevzalo.

Orlí mizérie tedy trvá i nadále. Další příležitost k prolomení série proher budou mít v sobotu v prestižním duelu v Třebíči, kam se chystá spolu s nimi nemalé množství jejich fanoušků.

Jan Neliba (Znojmo): Rozhodla první třetina. Šli jsme do vedení krásnou brankou a přestože jsem hned na hráče vletěl a říkal jim, že nesmíme hrát laxně, podali jsme neskutečný výkon a za osmnáct minut dostali čtyři góly, které bychom normálně neinkasovali, pokud by hráči byli zkoncentrovaní. Někteří mají myšlenky kdo ví na co. Musíme si to vyříkat a udělat důsledné zlepšení.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Perfektně nám vyšla první třetina, kterou jsme vyhráli 4:1, i když jsme inkasovali rychlý gól. Musím uznat, že soupeř byl zbylé dvě třetiny jednoznačně lepší. Měli jsme obrovský problém posouvat kotouče ven z vlastní třetiny, dostávali jsme se pod tlak, protože domácí nám puky hned vraceli do pásma, byli nepříjemní v soubojích jeden na jednoho a dobře hráli s kotoučem. Pro nás to bylo velice těžké, ale jsem rád, že jsme to silou vůle, bojovností i s troškou štěstí uhráli.