Havířov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HAV (2:1)

Juniorka Znojma nastoupila v nedělním odpoledni k prvnímu zápasu baráže o Extraligu juniorů. Soupeřem Orlů se stalo mužstvo Havířova.

Do prvních šancí utkání se dostávali hosté, kombinace Brezaniho a Pechance však domácího gólmana Helešice nezaskočila. Ani zakončení Glose o pár minut později nenašlo cestu mezi brankové tyče. Dvou velkých šancí těsně po sobě jsme se dočkali v 16. minutě, kdy nejprve Kopún, tísněn jedním ze znojemských hráčů, prováhal ideální střeleckou pozici. O chvíli později Horváth osamocen před Matouškem mířil pouze mimo havířovskou klec. Gólu jsme se však přeci jen v závěru první periody dočkali. V přesilové hře před Matouškem několikrát hořelo a nepřehlednou situaci dokázal využít Jakub Zika, jenž vteřinu před uplynutím hracího času úvodní třetiny skóroval – 1:0.

V prvních minutách druhé třetiny před Helešicem několikrát zahrozil hostující Mráz, další neúspěšnou kombinaci před domácím gólmanem předvedli i Glos se Smužem. Havířov byl více v tempu, přesto to však byli znojemští hráči, kteří po střele Latnera a následné dorážce Jakuba Ziky navýšili - 2:0.

Havířovští se nadále pokoušeli o dobývání domácí klece, které však brzdily chyby v rozehrávce. Několik slibných šancí si však přesto hosté vysloužili, zejména nájezd Brezaniho a Mráze, po němž zazvonila tyčka Helešicovy brány, byl pro znojemské hráče výstrahou. Gól jsme viděli opět až v závěru druhé třetiny, kdy po vyhraném buly v útočném pásmu šikovně umístil nepříliš prudkou střelu Daniel Smuž a puk zapadl za Helešicova záda – 2:1.

Poslední dvacetiminutovka přinesla opatrný hokej s několika slibnými šancemi na obou stranách. Helešic si musel poradit se střelou aktivního Pechance, Matoušek na druhé straně měl co dělat proti Mikuláškově střele na lapačku. Nejvíce však hořelo při kombinaci Glose a Čintaly, při níž puk jen o kousek minul pravou tyč domácí svatyně. Pěknou souhru předvedli i znojemští hráči Janoušek a Horváth, orlí kapitán však také nedokázal při finální střele usměrnit puk za brankovou čáru.

K hattricku měl blízko Jakub Zika, proti němu však Matoušek vytasil efektní zákrok lapačkou. Havířovští se nadále snažili o vyrovnání stavu, nejblíže k tomu měl zřejmě Brezani, jenž po krásné přihrávce z rohu kluziště vyslal z prostoru mezikruží tvrdou bombu na Helešice, který jen s obtížemi puk vyrazil. V závěru ještě předvedl mazácký obranný zákrok Latner, který znemožnil zakončení hostující dvojici. Orli si již závěr utkání pohlídali a radují se z vítězného vstupu do barážových soubojů.