Juniorka nestačila na Kometu, o vítězi rozhodla druhá třetina

24.11.2011 | Jana Šremrová

Znojmo - Znojemským juniorům se ani dnes po vynikající první třetině nepodařilo přetnout nekonečnou šňůru porážek a zápas dovést do vítězného konce. Ve druhé dvacetiminutovce Orli inkasovali čtyři branky a to nejspíše rozhodlo o vítězi dnešního utkání. Favorizované Kometě po šedesáti minutách podlehli 4:7 a nadále bodově strádají.

19.kolo, čtvrtek 24. 11. 2011, 18:00, Znojemský hokejový stadion
Kometa Group
Branky a nahrávky: 2. Telesz (Špaček), 33. Janoušek (Nahodil), 50. Nahodil (Janoušek), 51. Latner (Kacetl) - 5. Jankovič (Káňa), 28. Novák (Podešva), 29. Jurák (Novák, Bilčík), 34. Jurák (Zbořil), 39. Káňa (Jankovič), 44. Zbořil (Jurák), 54. Jankovič (Wasserbauer). Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 4:6, 4:7.
ORLI ZNOJMO: Helešic - Bukáček, Kovář, Rada, Latner, Hobza, Pražák, Liška, Kún - Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Šťáva, Telesz, Kacetl, Pelikán, Zika, Horák, Kastner, Nováček.
HC Kometa Group: Barus - Šidák, Wasserbauer, Dujsík, Peslar, Koukal, Sedlák, Jurák, Novák, Kozák, Jankovič, Zbořil, Podešva, Novák, Káňa, Boček, Bilčík.

Znojemští junioři na svém ledě hostili ve čtvrteční podvečer tým z čela tabulky, brněnskou Kometu, na kterou ztráceli celých šestatřicet bodů. Této skutečnosti však začátek hry a prakticky celá první třetina neodpovídala.

Do utkání vlétli znojemští mladíci s velkou vervou a nasazením. Rychle přistupovali k soupeři a díky tomu také jako první těžili z výhody jednoho muže v poli navíc. Hned v čase 1:23 se totiž k puku dostal Michal Telesz, který se dokázal nejrychleji zorientovat před brankářem Barusem a dopravil vyražený kotouč do brány Komety, 1:0. Následně ve vlastním oslabení ujel Telesz, který byl ovšem při zakončení faulován, a proto bylo nařízeno trestní střílení. Znojemský útočník ale na Baruse nevyzrál. Odpověď na znojemský gól tak na sebe nenechala dlouho čekat, poté, co domácí ubránili přesilovku hostů, v níž se sami několikrát dostali do šance, se soupeři podařilo vyrovnat. Po nepříliš vyvedeném zákroku Helešice se střela Branislava Jankoviče objevila ve znojemské síti, 1:1. Další šance se objevily na obou stranách. Nováček, Pelikán ani Telesz ale neuspěli. Soupeř se naopak snažil těžit z přečíslení, prozatím ovšem marně.

Začátek druhé třetiny přál spíše domácím. Ihned v jejím úvodu měli šanci zužitkovat přesilovou hru 5/3, když byli v krátkém sledu za sebou vyloučeni dva brněnští hráči za tentýž faul. Barus zůstal ovšem tentokrát nepřekonán. Naopak hra 4/4 svědčila spíše hostům. Během osmnácti sekund dokázali vsítit dvě branky. Nejprve využil Helešicovy chyby Jakub Novák, který neměl problém poslat puk do prázdné brány, 1:2, a následně se trefil i Roman Jurák, který stál na konci krásné kombinace svých spoluhráčů a pohrál si ze znojemským gólmanem, jemuž puk proklouzl, 1:3.

V polovině zápasu si i Kometa vyzkoušela trestné střílení, když rozhodčí posoudili zákrok na jednoho z brněnských hráčů jako nedovolený. Ani tentokrát se však tato akce nesetkala s úspěchem. Ihned poté Orli snížili na rozdíl jedné branky, když Radek Janoušek po krásné individuální akci překonal Baruse, 2:3. Radost znojemských netrvala dlouho, o pár vteřin později se k puku dostal Roman Jurák, který těžil z přečíslení, 2:4. Domácím hráčům se smůla lepila na hole při zakončení, kotouč za Barusova záda nedokázal dostat žádný z hráčů. A tak se slova opět ujala Kometa. Při hře 4/4 využili hosté opět přečíslení. Jan Káňa si počkal, až se bude Helešic přesouvat ke své pravé tyči a poslal puk na opačnou stranu, 2:5.

V poslední dvacetiminutovce na sebe branka také nenechala dlouho čekat. Poté, co se domácí ubránili při přesilové hře Brna, přišla studená sprcha v podobě dalšího gólu. Další přečíslení a další trefa v Helešicově síti. Adam Zbořil si nebral žádné servítky, natlačil se před znojemského obránce a střelou mezi betony zvýšil náskok svých barev, 2:6. Následná hra hostů nebyla nijak pohledná, do šancí se dostávali spíše domácí, kteří rychlým přístupem soupeři znemožňovali usadit se v jejich obranné třetině.

Díky zvýšené aktivitě se také Orli radovali z gólového přírůstku na úkor Komety. Deset minut před hvizdem závěrečné sirény se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Nejdříve se štěstím proměnil František Nahodil, 3:6, a následně svůj důraz předvedl Tomáš Latner, který vyšťoural puk z klubka hráčů a dopravil ho za brankovou čáru, 4:6. Toto skóre Znojmo nakoplo, více se tlačilo před Baruse, což se samozřejmě nelíbilo jeho spoluhráčům, a tak byly k vidění i časté potyčky. Konečnou podobu skóre utkání dal v 54. minutě až Bronislav Jankovič, který neměl problém zasunout puk za Helešicova záda z pozice na brankovišti, 4:7.