O prohře domácích rozhodly dvě rychlé branky

18.02.2007 | PeF, RoS

Z n o j m o - Ani ne 24 hodin po těžkém zápase v Litvínově čekal na Orly další složitý soupeř, tentokrát mužstvo Pardubic. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, šance si vytvořily oba týmy, ale první gól vsítil v početní výhodě soupeř. Domácí sice ve druhé třetině zásluhou Růžičky vyrovnali, avšak pár minut nato vsítili „Perníkáři“ další dvě branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Při dobré konstelaci by případné vítězství v Karlových Varech posunulo Orly do předkola play off.

51.kolo, neděle 18. 2. 2007, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Pardubice
Branky a nahrávky: 26. Růžička (Jareš) - 18. Sýkora (Blažek), 29. Sýkora (Pucher), 30. Ondřej (Koukal). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7 navíc Svoboda (ZNO) 10 min. a 5 a do konce utkákní. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 262. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - Tvrdík, J. Svoboda, Meidl - A. Padělek, Haman, Plášek - od 21. navíc V. Říha, od 43. Beroun, Vaškovič
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Linhart - P. Sýkora, Blažek, Rolinek - Pucher, M. Hlinka, Andrašovský - F. Mrázek, Koukal, Ondřej

Oba týmy nastoupily k dnešnímu důležitému utkání zodpovědně a na ledě byl k vidění rychlý a pohledný hokej. Rozhodčí nasadili ihned od začátku velmi přísný metr a dali tak najevo, že na ledě nestrpí sebemenší prohřešek. První vyloučení se pokoušeli potrestat hosté, ale velká příležitost Ondřeje zůstala nevyužita. Na druhé straně měli na hokejkách slibné příležitosti Bičánek, Padělek a po projetí celé ledové plochy také Růžička. Pardubice počkaly na svoji příležitost a v početní převaze využil závaru před Trvajem hostující Sýkora, který uklidil kotouč do odkryté branky. Obdržená branka byla pro domácí obzvlášť nepříjemná, když za nesportovní chování dostal Svoboda trest na deset minut. Znojmo se v závěru snažilo vyrovnat, ale Moeller si vedení po úvodní části pohlídal.

Druhá třetina začala sice opatrněji, ale poté se začaly na ledě dít věci. Nejprve vyrovnal Růžička, který šikovně tečoval Jarešovo nahození. Znojemští měli hned v zápětí možnost ujmout se vedení, když hráli přesilovou hru, avšak opak byl pravdou. Po zaváhání znojemské obrany předložil kotouč dobře postavenému Sýkorovi Pucher a pardubický kanonýr se svým oblíbeným příklepem nemýlil. O necelé dvě minuty později vymetl levý horní růžek Trvajovy branky Ondřej. Znojmo se pokoušelo ihned odpovědět, ale pokusy Dopity, Selingra ani Růžičky si cestu do sítě nenašly. Po faulu domácího Svobody přijel Linhard ukázat krev v obličeji hlavnímu rozhodčímu a ten poslal provinilce předčasně do kabiny. Pardubice se už v závěru prostřední dvacetiminutovky dopředu příliš nehrnuly a stav zůstal 1:3 z pohledu Orlů.

Do posledního dějství nastupovalo Znojmo s jasným úkolem protrhnout střeleckou smůlu a dotáhnout zápas alespoň do prodloužení. Beroun, který odseděl trest za vyloučeného Svobody, se ihned po svém návratu na led prodral do šance, ale nezakončil přesně. Orli nedokázali využít ani nabídnuté přesilové hry a ve vyložené šanci zaváhal Meidl. Po faulu na Hamana vyloučil rozhodčí hostujícího hráče pouze na dvě minuty, i když se v obličeji domácího hráče objevila krev. Znojmu zbyla v závěru pouze poslední naděje v podobě hry bez brankáře. Pardubičtí si však své vedení pohlídaly a navíc mohl půl minuty před koncem ještě skórovat do prázdné branky Andrašovský, ale jeho pokus odrazil Bičánek čepelí hole. Orli si tak po domácím neúspěchu velmi zkomplikovali svou pozici před závěrečným kolem základní části.

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím pochválit naše mužstvo, protože hráli výborně, kromě jedné minuty, ve které jsme dostali dva góly. Nakupily se tam chyby. Jinak kluci odvedli maximum, dali do toho úplně všechno a musím uznat, že Pardubice byly v tomto zápase trochu lepší, proto vyhrály.

Miloš Říha (Pardubice): Pro nás to je obrovský úspěch, protože jsme odehráli jedno z nejlepších utkání venku. Hráli jsme organizovaně, disciplinovaně a přes obrovskou snahu a bojovnost domácích jsme je udrželi ve středním pásmu a nepouštěli do typicky nátlakové hry, hlavně v předbrankovém prostoru. Výborně zachytal Janko Lašák a musím pochválit jednoznačně celé mužstvo od prvního až po posledního hráče.