2/3
14'
60'

Orli k bodům v Grazu nedolétli

Jihomoravané začali na ledě soupeře lépe a ujali se vedení zásluhou Antonína Bořuty. Rakouský tým se rozjížděl pomaleji, ale po znojemským chybách dokázal vedení strhnout na svou stranu. Orli tak nedosáhli na body s Grazem ani ve druhém vzájemném utkání letošního ročníku.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla vyrovnanou podívanou, čemuž odpovídal i prakticky shodný počet střel na bránu v poměru 13:12. Oba týmy se snažily hrát na jistotu a vyvarovat se chyb, na opravdu velké gólové šance jsme si tak museli počkat. Tempo se začalo stupňovat až s nástupem poloviny třetiny, nejdříve mohl zavařit domácí obraně svou tečí Svoboda, na druhé straně se Lassila vyznamenal proti Hilldingovi. Změna skóre přišla na konci 14. minuty, kdy si Antonín Bořuta počkal na Hönecklem vyražený kotouč a zametl jej do odkryté klece. Právě znojemský obránce na sebe upozornil ještě v závěru při bitce s Modererem. Po ní odcházeli do šaten lépe naladěni Orli.

Spokojenost jim ale nevydržela příliš dlouho. Graz vlétl do druhého dějství s obrovským nasazením a v čase 21:25 bylo vyrovnáno. Rakušané zachytili špatně vyhozený puk a Philipp Lindner šikovně prostřelil Lassilu. Znojemští si mohli vzít vedení velmi rychle zpět, ale Oščádal se svým zakončením z bezprostřední blízkosti brány příliš dlouho otálel. Další šanci skórovat dostali Orli v početní výhodě, stal se však pravý opak. Obrovskou hrubku v rozehrávce před Lassilou potrestal Ken Ograjenšek. Zlepšený výkon podtrhli domácí třetím gólem z hole Daniela Oberkoflera. Rychle inkasované tři branky po vlastních chybách Znojmo hodně srazily a ve zbytku třetiny mělo co dělat, aby odolávalo nátlaku Grazu, jenž na ledě vládl.

Úkol pro Jihomoravany do závěrečné třetiny byl tedy jasný. Usadit se na delší dobu před bránou Höneckla a vytvořit si souvislejší tlak však nebylo snadnou záležitostí. Urputný boj narušovalo pár zajímavých gólových příležitostí – Lassila předvedl svou akrobatickou průpravu proti dorážce Collberga, kombinace Beránka s Bartošem skončila zakončením jen do připravené náruče maskovaného muže Grazu. Svižná hra bez zbytečného přerušování samozřejmě více seděla domácím, kteří si velmi zkušeně hlídali vývoj duelu. Orlům se podařilo snížit až v 60. minutě díky zakončení Davida Bartoše při znojemském power-play. Na vyrovnávací trefu už však tým nedosáhl.