13'
39'
53'

Orli statečně vzdorovali, proti Salzburgu ale zůstali bez bodu

Ani srdnatý výkon znojemských hokejistů na body nestačil. V domácím zápase proti Salzburgu dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, s lídrem soutěže přesto prohráli 2:4. O znojemské branky se postarali obránci Jakub Stehlík a Adam Sedlák, pro Stehlíka se jednalo o první gól v letošním ročníku EBEL.

Aktivnější nástup do utkání měli domácí hokejisté, jako první ale udeřili hosté. Thomas Raffl využil zmatku před Lassilou a poslal Salzburg do vedení. Obdržená branka Znojmo nezlomila, znovu působilo lépe. Favorit přesto zvýšil náskok, když v útočné třetině předvedl kvalitní souhru, na jejímž konci byl opět Thomas Raffl. Ten sám před znojemským brankářem úspěšně vystřelil nad lapačku. Ve zbytku třetiny se výrazněji předvedl Sedlák, který trefil Tanseyho do obličeje. Kanadský hráč se však z nepříjemného okamžiku otřepal a pokračoval ve hře.

Před polovinou zápasu se z branky radovali také domácí. Od modré čáry zkusil vypálit Jakub Stehlík, jehož pokus spatřili fanoušci až za zády Lamoureuxe. Necelé čtyři minuty před koncem druhé části hráli znojemští hráči první oslabení. Hned při úvodní hrozbě soupeře se kotouč dostal do brány Lassily, který byl s pukem odtlačen za brankovou čáru. Salzburg se rozhodl využít trenérskou výzvu, gól z toho přesto nebyl. Hosté i tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem. Do samostatného úniku se propracoval Bud Holloway, který nedal Lassilovi šanci.

Orli se ale nevzdali a podruhé v zápase snížili na rozdíl jediné branky. Při přesilové hře se před Lamoureuxem objevil Adam Sedlák, jenž zásluhou odrazu dal znojemskému týmu naději. O chvíli později měli hráči Salzburgu přečíslení dva na jednoho, domácí mužstvo ale výborně podržel Lassila. V třiapadesáté minutě to ale již znovu bylo o dvě branky. Chad Kolarik si najel do mezikruží a střelou do levé části znojemské branky přiblížil hosty k výhře. Domácí v závěru ještě zkusili minutovou hru bez brankáře, ani ta jim ovšem ke zdramatizování utkání nepomohla.

Miroslav Fryčer (Znojmo): S výkonem a nasazením mužstva dnes na rozdíl od pátečního výbuchu v Bolzanu spokojený jsem. Po té stránce klukům nic vytknout nemůžu, bohužel potopily nás individuální chyby v rozhodujících momentech. Za posledních jedenáct zápasů jsme vyloženě blbě odehráli jen dva. Zkušenost a efektivita dnes byla na straně soupeře.

Matt McIlvane (Salzburg): O našem vítězství podle mě rozhodla dobrá práce v defenzivě. Věděli jsme, že Znojmo je statisticky jeden z nejlepších týmů v lize při hře pět na pět. A jsou zejména dobří v rychlých protiútocích a přečísleních. A tyhle možnosti jsme jim dnes prakticky nedali. Máme letos výrazně mladší tým, dáváme šanci nadějným rakouským hráčům a zatím nám to vychází. Hrají dobře a výrazně přispívají úspěchu týmu.