Přípravné zápasy - čt 30. 8. 2018
3:4p
1:2, 1:1, 1:0 - 0:1

Orli vstoupili do Tatranského poháru vítězně! Košice porazili v prodloužení

Znojmo se třikrát v zápase ujalo vedení, minutu před koncem třetí třetiny ale Košice vyrovnaly, když potrestaly chybu ve znojemské rozehrávce. Zápas se přesunul do prodloužení, ve kterém bylo nařízeno trestné střílení, to bekhendovým blafákem zakončoval Allan McPherson a rozhodl o vítězství Znojma.

V desáté minutě otevřeli Orli skóre zápasu. V přesilové hře se prosadil Jan Lattner střelou z mezikruží mířenou přesně k levé tyči. Ve čtrnácté minutě Košice vyrovnaly. Kafkovu nahozenou střelu od modré čáry Nechvátal vyrazil jen před sebe, kde čekal připravený Tomáš Netík a přesně zakončil do poodkryté brány. Znojmo se za osmačtyřicet vteřin opět ujalo vedení, když po McPhersonově přihrávce zaskočil Cameron Braes svou rychlou střelou brankáře Košic.

Na začátku druhé třetiny Košice opět smazaly gólové manko. Netík nahrál k pravému kruhu Evanovi Bropheyovi, který okamžitě zakončoval za Nechvátalova záda. O dvě minuty později poslal Stretch přesnou přihrávku mezi kruhy Dominiku Tejnorovi, ten z mírné otočky přesně trefil volné místo v Habalově bráně a poslal Orly znovu do vedení. Ve čtyřiatřicáté minutě zahrozil Netík, který nabral rychlost ve středním pásmu, na levém kruhu se otočil okolo obránců a pokusil se zakončovat bekhendem, Nechvátal však jeho střelu vychytal.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě z levého kruhu zakončoval Nagy, jeho střela orazítkovala jen horní tyč a skončila v ochranné síti. Tři minuty před koncem třetí třetiny si Luciani najel levou stranou k bráně Košic, kde zkoušel štěstí svou střelou bekhendem, trefil ale jen bližší tyč. V devětapadesáté minutě Košice po chybě Znojma vyrovnaly. Přihrávku naslepo od jednoho ze znojemských hráčů zachytil na pravém kruhu Petr Kafka a okamžitou dělovkou prostřelil Nechvátala.

V prodloužení se do první větší šance dostaly Košice, když Pulli našel svou přihrávkou před bránou osamoceného Haščáka, ten však skórovat nedokázal. O minutu později se dostal do samostatného úniku Allan McPherson, byl však faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které znojemský útočník přesně zakončil blafákem do bekhendu, čímž rozhodl o vítězství Znojma a stal se nejlepším hráčem zápasu.