Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 21. 8. 2018 - ČPP Aréna
Mountfield HK
4:2
3:0, 0:1, 1:1
Znojmo

Orlům se ztrátu dotáhnout nepovedlo. V Hradci uspěli domácí

Znojemští hokejisté nezačali svůj další přípravný duel vůbec dobře, když v Hradci prohrávali po první třetině 0:3. Brankou Braese ve vlastním oslabení a přesnou trefou Mrázka se jim ale povedlo duel ještě zdramatizovat. Domácí ale v poslední desetiminutovce přidali rozhodující gól a vyrovnání nepřipustili. Orli si následně alespoň zlepšili chuť při samostatných nájezdech, kdy rozhodující branku vsítil Lattner, který se stal rovněž nejlepším hráčem utkání.

O první vzrušení v utkání se postaral královéhradecký brankář Maxwell, který za vlastní bránou upadl, když zpracovával kotouč. Jeho parťáci z obrany mu však pomohli, puk chvíli podrželi a vyhodili na modrou, odkud střílel znojemský bek Parkkonen. Gólman Mountfieldu byl v ten okamžik již zpátky v brankovišti a střelu chytil do lapačky. Na druhé straně udeřili Východočeši hned z první poměrně nenápadné šance. Muška nahodil od pravého mantinelu na bránu soupeře, před níž ze vzduchu pohotově tečoval Tomáš Vincour – 1:0.

Orli se snažili rychle zareagovat, z pravé strany se do předbrankového prostoru natlačil David Bartoš, ale jeho přízemní pokus Maxwellovi velké potíže nenadělal. Mountfield poté zahrozil razantní střelou na přední tyč, z vrcholu pravého kruhu pálil Nedomlel, Nechvátal však byl pozorný. Do dobré pozice se pak před klecí Hradce dostal Beránek, jenže jeho rána z bezprostřední blízkosti minula brankovou konstrukci.

Lvi zdvojnásobili své vedení v čase 12:15, poté co zužitkovali přesilovku 4 na 3. Rákos přihrál na vrchol levého kruhu Paulovičovi, jenž křižným pasem přenesl hru blíž k bráně a Petr Koukal už to měl proti pozdě se přesouvajícímu Nechvátalovi snadné. O chvíli později bylo Hradeckým ještě veseleji, brankář Znojma vyrazil bekhendovou střelu Miškáře jen před svou klec a důrazně napadající Jakub Muška dotlačil kotouč za brankovou čáru – 3:0. Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Znojmo na začátku druhé dvacetiminutovky znovu zahrozilo, jenže Braesovu střelu z otočky Maxwell vykopl betonem. Východočeši odpověděli výpadem Cingela podél levého hrazení. Zakončení slovenského forvarda však postrádalo přesnost. Z opačné strany to o chvíli později zkusil Vincour, jehož razantní pokus dokázal Nechvátal vytlačit nad břevno vyrážečkou.

Své rychlé nohy pak předvedl Bezúch, jenž se prohnal po pravé straně, prodral se před bránu a zakončil z bezprostřední blízkosti, jenže jen do pozorného Nechvátala. Orli sebrali Maxwellovi čisté konto v čase 30:30, paradoxně v oslabení. V signalizované výhodě po faulu Cingela se dostali do situace dvou proti jednomu a Cameron Braes dokonale zužitkoval přesnou přihrávku Jana Lattnera – 3:1. Znojmo následně vystřídalo gólmany, Nechvátala nahradil Halász.

Moravané se tlačili kupředu dál, před hradeckou svatyní vytvořili pěkný závar, z nějž profitoval Erik Němec, jenž pálil z bezprostřední blízkosti pod horní tyč, Maxwell však měl lapačku na správném místě. V závěru druhé třetiny pak bylo k vidění několik tvrdších střetů, které by v přátelském utkání před začátkem hlavní části sezóny být nemusely. Na šance byl závěr tohoto dějství chudý, Maxwell sice chytil ránu Hlavy od pravého hrazení, ta však mezi tři tyče nemířila. Hradec tak vstupoval do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.

Na začátku závěrečného dějství si u pravé tyče svatyně Orlů dlouho pohrával s pukem Petr Koukal, který jím nakonec z bezprostřední blízkosti orazítkoval brankovou konstrukci Znojma. Hradečtí pokračovali v náporu dvěma nebezpečnými pokusy, nejprve to z pravého kruhu zkusil Cingel, jeho ránu Halász dokázal vyrazit a o chvíli později si poradil i s tvrdým projektilem Rosandiče od modré čáry.

Znojmo se dotáhlo na rozdíl jediné branky v čase 47:00. Jan Lattner přihrál z pravého kruhu křižně na Petra Mrázka, jenž předvedl tvrdou střelu na zadní tyč, proti níž byl Maxwell krátký. Lvi se tak opět museli snažit svůj náskok navýšit, jenže pokus Chalupy z mezikruží skončil na betonu Halásze. Následně předvedl Hradec parádní akci, když Hlinka vybojoval kotouč za bránou, posunul ho Bezúchovi, jenž předložil před bránu Tomáši Linhartovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 4:2.

V samém závěru si Orli vytvořili několik nebezpečných příležitostí, se kterými si musel poradit gólman Mountfieldu. Nejnebezpečnější byla nejspíš střela Lucianiho, jenž však z velkého úhlu pozorného Maxwella pokořit nedokázala a dorážky Znojemských zastavili královéhradečtí beci. Lvi si tak pohlídali bezpečný náskok a dokráčeli k vítězství 4:2.

Následně se trenéři obou celků domluvili ještě na samostatných nájezdech. Petr Koukal předvedl parádní kličku do bekhendu a nedal Halászovi šanci. Allan McPherson na druhé straně naopak předvedl parádní střelu do horního rohu brány Maxwella a ve třetí sérii srovnal na 1:1. Nakonec rozhodla závěrečná pátá série, v níž Matěj Paulovič neuspěl. Zato Jan Lattner namířil svůj pokus mezi betony hradeckého gólmana a vítězství v nájezdech tak přiřkl Moravanům.


Autor: Tomáš Teplý, Petr Šatalík

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Související články