O<sub>2</sub> Extraliga - čt 4. 10. 2007
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 1:0

Po nájezdech zůstal bod navíc doma

<em>Znojmo</em> - Velmi pohledný hokej přinesl divákům zápas Znojma s Libercem. I když padlo poměrně málo branek, diváci, kteří přišli do Hostan arény, se jistě nenudili. Skóre otevřeli před koncem první třetiny hosté, avšak domácí dokázali ihned na začátku druhé části zásluhou Jiřího Dopity vyrovnat. Branka už ve zbytku zápasu ani v prodloužení nepadla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o domácím vítězství <b>Aleš Padělek</b>.

Úvod zápasu patřil jasně domácím hráčům. I když na začátku hráli oslabení, nepustili soupeře do žádných velkých příležitostí. Jakmile se Orli dostali z oslabení, vybojoval Demel puk pro Jiřího Dopitu, který ho vypálil jen těsně mimo branku. Za chvíli tu byla další akce a znovu u ní byl zkušený znojemský bek. Tentokrát po přihrávce Jareše trefil tyč liberecké svatyně. Severočeši si počínali mnohem skromněji. První vážnější ránu na Trvaje obstaral Pabiška až ve 14. minutě zápasu. Byl to však právě Liberec, který vstřelil první gól zápasu. Po Klimentově přihrávce skóroval Plodek a hosté tak šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Na začátku druhé třetiny domácí vyrovnali. Po Jarešově ráně uklidil puk do sítě Dopita. Orly vyrovnávací gól nabudil k další aktivitě. Po Eratově teči přeletěl kotouč Hniličku, ale i jeho branku. Na druhé straně vyslal na Trvaje nebezpečnou ránu Dušek, gólman Znojma však své mužstvo podržel. V polovině utkání zatáhl puk kolem liberecké branky Beroun, přihrál Meidlovi, který však ani na tři pokusy Hniličku nepřekonal. Znojmo mohlo zvrátit výsledek ve svůj prospěch v závěru třetiny. Nejdříve to švihem zkoušel Dopita, po něm ještě Demel, avšak ani jeden pokus v síti neskončil.

V závěrečné části pokračovali domácí ve své aktivitě a častokrát svého soupeře jasně přehrávali. Svoboda vybojoval u mantinelu puk, dostal se až před gólmana Liberce, ale z metru jej překonat nedokázal. Za hosty to zkoušel Nedorost, jeho ránu schoval Trvaj do lapačky. Jihomoravané mohli rozhodnout ve svůj prospěch v závěru zápasu. Nejdříve Jarešova rána šla těsně mimo a poté se v jasné gólové šanci objevil Růžička, ovšem přestřelil.

Pokračovalo se prodloužením, ve kterém byli znovu blíž vítězství domácí. Růžičku však vychytal výborný Hnilička, Vyrůbalík pálil nad a Hamanovu ránu odrazila levá tyč branky hostů.

Na řadu přišly samostatné nájezdy. Za Znojmo se dokázali trefit Dopita s Padělkem. A když pak na druhé straně dokázal skórovat jen Plodek, připsal si domácí tým dva body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupil hodně aktivně a aktivitu a převahu jsme si udrželi celý zápas. Bohužel brankové vyjádření není odpovídající. Měli jsme dobrý pohyb, byli jsme i v tlaku připraveni na to, aby nám Liberec neujel do nějakého brejku. Branku, kterou jsme obdrželi, byla hodně nešťastná. Puk lítal vzduchem kolem brány, poskakoval a nejsem si teď jistý, jestli to nebyl vlastní gól. Těší nás, že jsme vyhráli a udělali dva body, ale odcházíme s pocitem, že měly být tři. Za náš výkon jsme si to dnes zasloužili.

Vladimír Čermák (Liberec): Viděli jsme dobrý hokej. Domácí byli aktivnější, měli větší tah na bránu. My jsme přijeli spíš s defenzivní taktikou, která se nám dařila. Bohužel jeden gól nám nemohl stačit na vítězství.