0:1, 1:2, 0:0
1/3
2/3

Poslední utkání ve skupině opět vítězné

<em>Praha</em> - Na ledě úřadujícího mistra HC Slavia Praha znojemské mužstvo nezaváhalo a prošlo tak základní skupinou TIPSPORT HOCKEY CUPU bez ztráty jediného bodu. O úvodní branku se postarali v první třetině mladí orlí útočníci Daniel Bartek a Adam Havlík, který u gólu asistoval. Druhou trefu, která se nakonec ukázala jako vítězná, poslal do slávistické branky na začátku druhé třetiny Jiří Dopita po spolupráci s Radimem Tesaříkem. Slavia posléze snížila na rozdíl jedné branky, ale v závěru prostřední části se Orlům znovu vrátilo dvoubrankové vedení, které zajistil Radek Procházka. V třetí třetině již branka nepadla, a tak si Znojemští orli odváží z pražské O<sub>2</sub> arény vítězství.
Znojemští hned v první třetině jasně ukázali, proč právě oni jsou vítězové skupiny B. Nehráli lépe než Slavia - dařilo se jim však držet puk daleko od své brány a nepouštět domácí do vyložených šancí. K tomu jim pomohla i situace z šesté minuty, kdy se puk odrazil do brankoviště k volnému Danielu Bartekovi, jenž ve spolupráci s tyčí snadno skóroval - 0:1.

Slavii inkasovaný gól nabudil. Začala stupňovat tlak v útočném pásmu, ke gólu ale nevedla nebezpečná střela Bednáře ani chytrý průnik Doležala. Domácí hráli bojovně a s důrazem, místo vyrovnávací trefy však přišlo zvýšení znojemského náskoku.

V čase 23:33 zapomněli domácí beci na zcela nepokrytého Jiřího Dopitu, který jel sám na brankáře Svobodu. V klíčovém momentu nezazmatkoval a pod rukou slávistického gólmana poslal puk do sítě - 0:2.

Za červenobílé mohl záhy odpovědět střelec David Hruška. Ten se v přesilovce ocitl dvakrát sám před Trvajem, ale ani jeden z jeho pokusů si na hostujícího brankáře nepřišel. Ke snížení nevedla ani tutovka Romana Červenky, který z úhlu pálil do poloodkryté klece, jenže trefil jen boční síť.

Domácí se však snížení nakonec dočkali. Ve 27. minutě vypálil od modré Michal Borovanský a Petr Jelínek zblízka snadno dorazil - 1:2. Tento stav ale dlouhou dobu nevydržel. Zpět do dvoubrankového vedení poslal Orly Radek Procházka, který využil fatální chyby jednoho ze slávistických beků, jenž mu tísněn poslal zpoza branky ideální nahrávku před brankoviště. Procházka s ní nepohrdl a přesnou střelou po ledě nedal Svobodovi šanci - 1:3.

Stoprocentní šanci ke kontaktnímu gólu měl poté Červenka, který se dostal do samostatného úniku na Trvaje. Při pokusu o kličku však uklouzl a svoji fintu nezakončil.

Slávisté tak šli do poslední dvacetiminutovky s tím , že musí alespoň dvakrát skórovat. Ovšem hosté je do tlaku pustit odmítli - hra se odehrávala především ve středním pásmu. Definitivně rozhodnout mohl agilní Bartek, jenž se chytře dostal před Holce, ale na Svobodu si nepřišel. Stejně bídně si při zakončení počínal i slávista Michal Vondrka. Po ideální přihrávce od Hrušky na něj číhala téměř prázdná branka, Vondrka však touš dostatečně nezvedl, a celou akci mu tak zhatil pozorný Trvaj.

A když se na druhé straně neurodila ani prudká rána Radima Tesaříka od modré, zápas skončil výsledkem 1:3 pro Znojmo. To bylo v základní skupině Tipsport Cupu suverénní a všechny své duely vyhrálo, naopak Slavia zaváhala v poháru hned třikrát.