Vítkovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIT (4:5)

Cenné tři body vybojovali hokejisté Vítkovic v dramatické bitvě ve Znojmě. Ostravský celek rozhodl o své výhře 5:4 až v poslední třetině a posílil tak své šance na postup do play off.

Zápas začal lépe pro domácí, již ve třetí minutě objel Pucher šikovně branku, Prusek jeho střelu jen vyrazil k dojíždějícímu Pláškovi, který puk pohotově vrátil do prázdné branky. Druhou trefu přidal při přesilovce ve 14. minutě střelou od modré Kumstát. Gólman Prusek poté přenechal své místo Trvajovi a vyprodaný stadión očekával další galapředstavení `Orlů`. O chvilku později ale nechali znojemští obránci před brankářem Svobodou osamoceného Moravce, který nekompromisně snížil.

Dobrou bilanci domácích v přesilových hrách dokumentoval v počátku druhé třetiny Jakeš. Poté ale jihomoravský celek vyklidil pole a Vítkovice otočily vývoj zápasu. Nejprve přes celé kluziště přihrál Pavelek Tomáškovi, který snížil. Vyrovnal Ivan, jenž také využil přesilovou hru.

Znojemští se neprobudili ani o druhé přestávce a nechali opět vyniknout důrazného Ivana, který zajistil svému celku poprvé vedení. Navíc domácí Heš byl za krosček na autora gólu vyloučen na pět minut a do konce utkání. Utkání bylo v této fázi velice často přerušováno rozhodčím a trestná lavice byla v permanenci. Zápas se rozdrobil do řady potyček a do šaten byl poslán i vítkovický Padělek. To již hosté vedli o dvě branky, Svobodu totiž překonal Procházka.

Znojmo si přesto vytvořilo řadu šancí, dvakrát navíc dostali domácí hráči výhodu dvou mužů v poli, ale podařilo se jim pouze snížil na konečných 4:5.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Konečně jsme měli dobrý vstup do utkání, pak jsme ale přestali hrát, ve třetí třetině také začal úřadovat rozhodčí Šindler a konec už neměl se sportem moc společného."

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Pro nás to bylo jedno z klíčových utkání, nutili jsme hráče k tomu, aby k němu přistoupili co nejzodpovědněji, protože mohlo být pro nás poslední důležité. Mužstvo ale bojovalo a šlo až do posledních sil. Ale musím hráčům vytknout nedisciplinovanost v závěru utkání."