Orli Znojmo Orli Znojmo
TsC SF
Přípravné zápasy - út 31. 8. 2010
Ml. Boleslav
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:0
Znojmo

Senzace pokračuje, Znojmo je ve finále!

Mladá Boleslav - Pohádková jízda znojemských hokejistů Tipsport Cupem stále trvá! Před televizními kamerami v Mladé Boleslavi chybělo trenérům osm hráčů, přesto se torzo týmu semklo a proti extraligovému favoritovi podalo nesmírně obětavý výkon. Na góly se čekalo až do závěru utkání. Boháčovu trefu vymazal dorážkou Jiří Beroun a dramatickou bitvu rozhodl precizně provedený samostatný nájezd Tomáše Hradeckého. Brankář Luboš Horčička nepustil za svá záda jedinou penaltu, a korunoval tak svůj vynikající výkon v celém duelu. Ve finále se Znojmo 10. září utká s vítězem druhého semifinále HC Plzeň 1929.

Utkání se od samého počátku neslo ve velice svižném duchu, přičemž navrch měl domácí celek. Mladoboleslavští dravě kroužili pásmem, ale k pořádnému zakončení se z jejich řad protlačil jen málokdo. Vrbata byl výborně ubráněn a střelu Jindry zase vyrazil Horčička svým betonem. Nikterak produktivně nedopadla ani první přesilovka Mladé Boleslavi. Střel na druhé straně bylo pomálu, pokus Davida ze středního pásma Schwarze rozhodně nemohl překvapit.

Na začátku druhé desetiminutovky hosté zabrali, Vrba si před Schwarzem vypracoval dost prostoru na to, aby mohl dorážet. Jenže neúspěšně a Znojemští se vzápětí nato opět srazili dolů vyloučením. Ve druhé přesilovce si Boleslav připsala obrovskou šanci až v jejím závěru, kdy Horčičkovi vyskočil puk z lapačky. Divíšek se však ke skotačícímu kotouči neprobojoval. První přesilovka Znojma se nesla v duchu zoufalých pokusů dostat se do útočného pásma. V té druhé, která bezprostředně následovala, to už s Orli vypadalo lépe, ani tak ale puk za Schwarze neprotlačili.

Hned v úvodu druhého dějství spálil tutovou šanci znojemský Plášek, který si s pukem před odkrytou brankou pohrával tak dlouho, až se k němu stihl vrátit jeden z boleslavských obránců. Znojemští nicméně vykoukli ze své uzavřené a precizně bránící ulity a Boleslavští se ve svém v pořadí třetím oslabení hodně zapotili. Orli – pálící ze všech úhlů a vzdáleností – si ale na Schwarze nepřišli. Gajovský si na druhé straně puk povodil takovým způsobem, až si vykoledoval faul Rangla.

Středočeši si hru v početní výhodě zkrátili, nedovoleně si tentokrát počínal Fabuš. Jenže redukované počty hráčů žádný rozhodující podíl až doposud neměly a v nastoleném trendu se pokračovalo. Až zase za plného počtu na obou stranách si na přihrávku Divíška slibně sjel Loskot – bez výsledku. Plášek promarnil další obrovskou šanci, tentokrát se proti němu stihl Schwarz přemístit. Hodně dravě působila boleslavská čtvrtá formace, Gajovskému se toho večera povedl už druhý průnik až k Horčičkovi. Jenže nezakončil. Střelu Divíška zase gólman Znojma vyrazil špičkou betonu.

Třetí třetina nijak nevybočila ze zajetých kolejí. Nepřesné přihrávky, zabetonovaná obrana, bezchybní gólmani. To všechno působilo doslova "antigólově". Vrbatova kličkovaná útočným pásmem tak skončila nevalně, stejně jako Fabušova dorážka, který zblízka přestřelil. Právě Fabuš byl ale při jedné z vážnějších akcí Boleslavi podražen a domácí tak čekala po delší době opět přesilovka. Během ní zaznamenal největší šanci – ale pořád jen šanci – obránce Jindra, jehož střelu Horčička vytěsnil na poslední chvíli.

Diváci si nakonec na gól museli počkat až do 52. minuty. A pokud to vezmeme z hlediska brankové akce a samotného produktivního závěru, stálo to čekání za to. Daniel Boháč se zbavil jediného znojemského hráče, který jej bránil, poslal puk na Divíška, počkal si na zpětnou přihrávku, načež poslal puk do horní části klece. Těžko říct, jestli Boleslav nějak výrazně polevila, z vedení se každopádně radovala jen chvíli. Pak se totiž v rozhozeném pásmu Boleslavi zorientoval Jiří Beroun a bylo vyrovnáno. Konec třetiny doprovázelo napětí, padlo hned několik trestů.

Zdálo se, že hra za sníženého počtu hráčů na ledě vyhovuje víc Mladé Boleslavi a byla to tak ona, kdo si v úvodu prodloužení připsal první šance. Hrozit ale brzy začali i Orli, Vrba mířil po otočce v mezikruží jen těsně vedle. Znojemský Lattner zůstal jen o chvilku později po srážce s Jindrou ležet na ledě a zvedl se až za pár okamžiků s pomocí lékaře – měl vyražený dech.

Nerozhodlo ani prodloužení, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil znojemský Tomáš Hradecký a poslal tak svůj tým do finále Tipsport Cupu.


Autor: Jitka Čechová, Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Související články