Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 16. 8. 2022
SK Horácká Slavia Třebíč
1:4
1:1, 0:3, 0:0
ORLI ZNOJMO
13'
12'
28'
30'
34'

Skvělý start přípravy! Orli čtyřmi trefami pokořili Třebíč

Domácí Třebíč po cenných skalpech extraligových týmů Brna a Českých Budějovic narazila. Postarali se o to ve svém prvním přípravném utkání znojemští hokejisté. Dvakrát se trefil ex-třebíčský Martin Šťovíček, skórovali i Tomáš Svoboda a Jan Hruška. Jednatřicet úspěšných zásahů si připsal Dominik Groh.

Orli ukořistili úvodní vhazování, ale přes dobře postavenou hráz třebíčské obrany se marně snažili prodrat do výraznější příležitosti. Na druhé straně se v obrovské šanci v přečíslení octili Matyáš Svoboda a Petr Krejčí, ale zpětná přihrávku v předbrankovém prostoru si nikdo nenašel. Odpovědět se na druhé straně snažil David Stránský, jenž po závaru před Jekelovou brankou pálil z prostoru za kruhy, ale lapačka třebíčského maskovaného hrdiny byla ve správný čas na správném místě.

Znojmo však udeřilo v přesilové hře, kdy Tomáš Svoboda nabil z rohu kluziště na střelu bez přípravy Janu Hruškovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a Znojmo vedlo. Bílé hvězdy však rychle přispěchaly s odpovědí. Ránu Michala Furcha Dominik Groh odrazil jen k dobře postavenému Ladislavu Bittnerovi a třebíčský kapitán lišácky zametl kotouč do sítě.

Druhá perioda přinesla na začátku šance na obou stranách. Nejprve Orli nedokázali přetavit v branku své přečíslení a na druhé straně nikdo z třebíčských hráčů neposlal při velkém závaru kotouč za záda ležícího brankáře Groha, který se marně natahoval po puku.

Pak už přišla výrazná pasáž hostů. Tu režíroval Martin Šťovíček, který vzal nejprve v přečíslení vše na sebe a chladnokrevně zakončil pod víko Jekelovy klece. A poté Orli dokonce v oslabení získali odražený puk, který Robert Havlát adresoval volnému Martinu Šťovíčkovi, který tak dnes už podruhé úřadoval. Čtvrtou branku do třebíčské sítě přidal pětatřicetiletý Tomáš Svoboda a za tohoto stavu se také odešlo do šaten.

V závěrečné třetině se tým vedený Ladislavem Bittnerem snažil se stavem ještě něco udělat. Na závěrečnou dvacetiminutovku se v třebíčské brance dokonce objevil nadějný Jan Mičán, který za svá záda nepustil ani jeden kotouč. Ale ani brankář Znojma v poslední části základní hrací doby neinkasoval a zápas tak skončil 1:4.

V závěrečných domluvených nájezdech Jan Mičán pochytal všech pět pokusů soupeře a za Třebíč se prosadili Matějové Psota a Novák.


Autor: LP, Viktor Pavlovec

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Dnes se nám po celých šedesát minut nedařilo to, co se nám dařilo v minulých utkáních. V první třetině jsme udělali dva útočné fauly a dostali jsme se tím pod tlak. Výsledkově jsme se ještě do první sirény zmátořili. Ve druhé třetině se nám stala dvě nedorozumění a stav byl najednou 1:3. Pak už to od nás byla velká křeč, hra byla z naší strany nepřesná. Znojmo dnes bylo lepší skoro ve všem, v pohybu i v kombinaci. Nebudeme si nic nalhávat, bylo to tak a hosté vyhráli zaslouženě. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu a dát nějaký gól. Pár příležitostí jsme si vytvořili, ale neproměnili jsme je. Určitě nám to ale nebere chuť do další práce, musíme jít dál a dál pracovat. S odstupem trochy času se podíváme na video a zhodnotíme si to i s hráči. Pozitivem byly závěrečné nájezdy, kdy Honza Mičán všech pět pochytal a dva jsme proměnili. I když jsme prohráli, není to důvod mít svěšené hlavy.

Jiří Beroun (Znojmo): Zápas se mi hodnotí dobře, kluci odvedli výborný výkon. Minulý týden jsme trénovali skoro jen v deseti lidech, dva hráči měli antibiotika. Dominik Tejnor a Lukáš Zukal šli do zápasu bez tréninku, problémy měl i Dominik Sklenář a Kirill Nižnikov. Beci neztráceli kotouče, tvořili, jen neodhazovali puky a to je hra, kterou se chceme prezentovat i v sezóně. Všichni měli výborný pohyb a všechno fungovalo. Byl to ale první zápas a nevíme, kdo jak trénuje, v jaké je fázi přípravy. Vlastně jsme ani netrénovali systém, chtěli jsme hrát hlavně aktivně. Viděli jsme minulé zápasy Třebíče, kde měli dobrou hru v útočném pásmu a to jak v Budějovicích, tak na Kometě. Proto jsme hráli víc pohromadě a víc jsme hlídali předbrankový prostor. Na můj vkus bylo dost vyloučených, ale na první zápas se mi to dnes opravdu hodnotí kladně.

Související články