Start jako hrom a tři body Kujawinského přinesly Orlům další výhru

18.11.2018 | Lukáš Caha, Nikola Katolická

Orli se v zápase s Linzem dostali do rychlého dvougólového vedení, které si bedlivě střežili až závěrečné sirény. Třemi body se prosadila nová akvizice ve znojemském dresu Ryan Kujawinski.

20.kolo, neděle 18. 11. 2018, 17:30
Linz
Branky a nahrávky: 4. Kalus (McPherson, Kujawinski), 5. Kujawinski (Luciani, Hlava), 22. Kujawinski (Hlava, Tejnor) – 23. Kristler (Lebler, Umičevič). Rozhodčí: Gruber, Kincses – Nagy, Hribar. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 2756. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Sedlák, Lattner, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar - McPherson, Stretch, Kalus – Luciani, Kujawinski, Hlava – Němec, Matuš, Novák – Oščádal, Bulín, Špaček.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – D'Aversa, Altmann, Matzka, Brocklehurst, Rutkowski, Kapstad, Kragl, Koudelka – DaSilva, Locke, Gaffal – Umičevič, Schofield, Lebler – Woger, Kearns, Kristler – Freunschlag, Brucker, Ober.

Znojmo do zápasu vstoupilo dvěma slepenými góly. Ve čtvrté minutě minutě tečoval McPhersonovu střelu od modré za Ouzasova záda Marek Kalus. Další puk nasměroval ze hostujícího brankáře Ryan Kujawinski, a tak v prvním zápase za Znojmo v čase 4:01 měl na svém kontě již dva body. Jeden za asistenci a druhý za gól. V polovině periody se po Lassilově chybě dostal do velké šance jeden z hostů, nedokázal ale přesně zacílit odkryté znojemské brankoviště.

Ve dvaadvacáté minutě vyrazil Ouzas Hlavovu střelu přímo před sebe rovnou na hůl Ryana Kujawinského, kanadský centr opět nezaváhal a uklidil kotouč do odkryté branky. Následovala přesilová hra hostů, v té se po deseti vteřinách po Leblerově přihrávce prosadil Andreas Kristler. Ke konci třetiny se dostal do velké šance z předbrankového prostoru ještě Woger, Lassila ale byl se svou lapačkou připravený a nenechal se překvapit.

V polovině třetí periody se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho. O chvíli později přišla šance na druhé straně, McPherson našel před bránou volného Kujawinského, ten ale z první bránu netrefil. Čtyři minuty před koncem padla branka za záda znojemského brankáře, hosté jí ale docílili až po odpískání, a tak platit nemohla. Linz to zkoušel ještě v šesti, znojemský celek však překonat nedokázal.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme velice dobře. Prvních patnáct minut jsme soupeře nepustili vůbec k ničemu. Mužstvo podalo soustředěný výkon a splnilo to, co jsme po něm chtěli. Sebevědomí nám zápas od zápasu roste. Ukázalo se, že kluci chtějí a nenechají si ten náskok vzít. Jak jsem již několikrát říkal, všechno se odvíjí od výborného Lassily v brance.