2:1, 2:0, 1:1
Vídeň
1/3
2/3

Mladí znojemští hráči sice inkasovali jako první, ale ještě v první třetině nepříznivý stav otočili dvěma góly a poté už svého soupeře do vedení nepustili. V další fázi zápasu skórovali ještě třikrát a dokráčeli si k druhé domácí výhře za sebou.

Úvodní gól utkání viděli diváci na znojemském zimním stadionu již v 5. minutě. Po chybě domácích v rozehrávce se Vídeň dostala do přečíslení a Novotného v kleci prostřelil Thomas Perktold. Hosté se z vedení radovali celých sedm vteřin. Ihned po buly ve středovém kruhu se mezi duem bránících hráčů prosadil Tomáš Hačecký a střelou k tyčce srovnal. Necelé dvě minuty poté převážili Orli vedení na svou stranu po přesné trefě Zbyňka Horáka.

Znojmo si i nadále drželo mírnou střeleckou převahu a Vídeňští profitovali převážně z chyb domácího mužstva v rozehrávce. Jednu z nich téměř přetavil v gól Schneider, po jehož ráně, na kterou ještě Novotný stačil na poslední chvíli zareagovat, se puk přeci jen doklouzal až k tyčce. V závěru třetiny si mladí Orli vyzkoušeli dvě přesilové hry, v nichž nejvážněji zahrozil z nepřehledné situace před brankovištěm Košťál.

Druhé dějství načali gólem domácí hráči, kteří již v čase 23:35 díky dorážce Tomáše Hačeckého unikli soupeři do dvougólového trháku. Také Vídeň dokázala pozlobit domácí obranu. Blízko k brance měl Wukovits, v brejkové situaci se objevil aktivní Hollendonner. Produktivní však byli opět znojemští hráči, kteří zásluhou přesné bomby Milana Křípala od modré čáry skórovali.

Závěrečnou dvacetiminutovky odstartovali lépe hosté a po teči Stephana Fellingera do protipohybu gólmana Novotného se Vídeň těšila z druhé trefy. Orli ale opět našli bleskovou odpověď a Radovan Holub poslal za záda Johanna Bauera pátý puk. V samotném konci ještě Capitals nastřelili břevno a v posledních minutách vyzkoušeli i hru bez gólmana. Ani tento taktický tah však hosty k bodům nepřiblížil.

Petr Kučírek (Znojmo): Hráči podali zodpovědný výkon. Velmi mile mě překvapila třetí pětka, která dnes zahrála dobře. Nehráli Žemlička a Hložek, kteří nestihli předzápasový trénink. V bráně poslední dva zápasy nastoupil Jakub Novotný, který se teď bude střídat s Michalem Dovinou. Jakub dnes podal také výborný výkon.