Třebíč
1/3
2/3

Zápasový kolotoč se rozběhl, na úvod padli Orli proti Třebíči

<em>Znojmo</em> - Po týdenní přípravě na ledě nastoupili hokejisté Znojma a Třebíče k prvnímu přátelskému duelu před novou sezónou. Ač Adam Havlík skóroval již po třech minutách hry, podařilo se hostům brzy vyrovnat a ve třetím dějství utkání dokonce otočit. Náskok dvou branek zčásti vymazal Jan Trojan, ovšem vyrovnávající branky se diváci v aréně již nedočkali. Orli tak bez posil padli dlouholetému rivalu z Vysočiny.

V první třetině byli svěřenci trenérů Soudka a Stloukala jasně aktivnější. Už ve třetí minutě se podařilo za asistence Jarůška a Trojana skórovat Adamu Havlíkovi, který po zmatku před svatyní brankáře Hrubce dokázal využít puku, který se mu odrazil na hokejku. Následující čtyři minuty Orli okupovali obranné pásmo hostí, přesto gól padl do domácí sítě. Za záda Sáblíka se podařilo kotouč protlačit Romanu Kadelovi, kterému na vlastní půlce přihrál Tomáš Kaut. Tento vyrovnávací gól byl téměř poslední akcí v prvním dějství. Ve třinácté minutě se ještě strachoval Sáblík, ale Brzobohatý ani Mikes puk do sítě nedostali. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen hráč Třebíče Kaut, ale přesilovka na výsledku první třetiny nic nezměnila.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupily oba týmy poněkud bez zápalu, což bylo vidět už od úvodních vteřin hry. V prvních třech minutách se pokoušel dvakrát prosadit Adam Havlík, ale bez valného úspěchu. Ještě v první minutě se domácí octli v oslabení, kdy byl za držení vyloučen Jakub Stehlík, ale přesilovka se hráčům z Vysočiny nevyvedla. V 32. minutě byl faulován Richard Jarůšek a sudí rozhodl o trestném střílení. Blafák se Jarůškovi nepovedl a Hrubec tak nemusel zhoršovat svoje statistiky. Zbytek třetiny se odehrál v duchu zakázaných uvolnění a přesouvání obou mužstev z jedné strany kluziště na druhou.

Třetí dějství začalo vyloučením domácích, lavička dostala trest za pozdní nastoupení na led. Ve třetí minutě třetí třetiny se podařilo najít odražený kotouč Vladimíru Stejskalovi, který po asistenci Michala Milotínského zvýšil na 1:2. V sedmé minutě se Horácká Slavia dostala do oslabení, což za asistence Martina Sobotky ovšem nezabránilo Vilému Burianovi uniknout a přes zaskočenou obranu zavěsit puk do branky domácích. Orly gól v jejich vlastní přesilovce zřejmě povzbudil, již o 28 vteřin později skóroval Jan Trojan. Asistence – Tomáš Klimeš. Domácí kádr se snažil vyrovnat do konce třetiny, ale přes častá vyloučení na obou stranách se obrátit stav nepodařilo.

Ke konci zápasu bylo očekáváno odvolání brankáře Sáblíka, ale Třebíč si už výsledek utkání vzít nenechala. V prvním přípravném střetnutí dvou mladých mužstev se tedy může radovat SK Horácká Slavia Třebíč.

Martin Stloukal (Znojmo): Utkání splnilo svůj účel, samozřejmě není dobré, že jsme prohráli, ale nepřikládáme tomu zas až tak velkou váhu. Do konce druhé třetiny měl zápas náboj, určitou atraktivitu, ale poté jsme odešli fyzicky. Nečekal jsem, že se bude hrát tolik přesilovek a oslabení, ale musím přiznat, že fauly tam byly.

Kamil Pokorný (Třebíč): Bylo vidět, že to byl první zápas, hráči jsou v plné tréninkové zátěži. Na Znojmu je vidět, že jsou sehranější, my máme v týmu plno nových hráčů, kromě jedné pětky jsou to hráči, kteří spolu hráli poprvé. Do utkání jsme se dostali později než domácí, zpočátku nám dělal velký problém jejich pohyb, ale později jsme dokázali srovnat krok, z brejků jsme se dostávali do šancí, Znojemští už potom nestíhali, zápas to byl vyrovnaný.