2/3
48'
15'

I v odvetě úspěšní! Orli porazili Třebíč podruhé

Poprvé v přípravě nastoupili Orli před domácím publikem, a to rovnou proti rivalovi z Třebíče. Po vyhrané první třetině, ve které skórovali Radim Matuš a Martin Šťovíček, přidali domácí v každé části po gólu. Ve druhé dvacetiminutovce se trefil Petr Beránek, ve třetí pak korigoval skóre Dominik Sklenář.

Po prohraném domácím zápase zavítali hráči Horácké Slavie do Znojma pro odvetu. Do utkání však nevstoupili hosté dobře, po dvou minutách hry se dostali do oslabení a hned ve čtvrté minutě šli domácí Orli do vedení, když Radim Matuš dorazil puk za záda chytajícího Kavana. Znojemští byli i nadále aktivní, jejich herní snahu se jim podařilo v desáté minutě přetavit i do branky, o niž se postaral Martin Šťovíček.

Ve dvanácté minutě se mohli dostat Orli do již tříbrankového vedení, ale kapitán Znojma Svoboda neproměnil trestné střílení. V patnácté minutě se přeci jen hostům podařilo skórovat, když za Třebíč snížl Martin Psota, pročež z prvního dějství to bylo vše.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla pohlednou podívanou, kterou ve třicáté druhé minutě znojemský Petr Beránek, na jehož ránu z mezikruží byl gólman Horáků krátký. O pár minut později mohli jít domácí do tříbrankového trháku, Šťovíček však nadvakrát z těsné blízkosti skórovat nedokázal.

Závěrečné dějství začalo v poklidném tempu, které po sedmi minutách hry přerušil znojemský Dominik Sklenář, jenž se prokličkoval až k bráně a zakončil mezi betony třebíčského maskovaného muže. Ve druhé polovině poslední třetiny se Horácká Slavia ještě snažila korigovat skóre, nepodařilo se jí však překonat znojemskou obranu, která již zápas dovedla beze změny ke konci 4:1 pro Znojmo.

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme výborný vstup do utkání, což určilo ráz zápasu. Celkově dobrý výkon podpořil vzadu výborně chytající Roman Durný. Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale výsledek bych nepřeceňoval. Je to příprava a nevíme, v jaké fázi tréninku je soupeř. Zítra i my máme opět ostrý trénink a budeme se připravovat na čtvrteční zápas. V něm provedeme nějaké změny v sestavě, ale přesně to ještě určíme po domluvě se staršími hráči.

David Dolníček (Třebíč): Do utkání jsme nevstoupili dobře, nezachytili pohyb soupeře a nebyli důrazní v osobních soubojích. Nepomohli jsme si ani vyloučením, Znojmo dalo dva góly a mohlo dát i další. Do hry jsme se dostali až od druhé třetiny, naše nejlepší byla ta třetí, kde jsme měli velké tutovky, ale výborného domácího gólmana jsme nepřekonali. Nejsme spokojeni.