14'
19'
44'

Tři využité přesilovky nestačily

Orli sehráli s Přerovem vyrovnaný zápas. Hosté v závěru první třetiny odskočili do dvoubrankového vedení, to ale Znojmo ve druhé části smazalo zásluhou dvou přesilovkových branek Dominika Sklenáře. Také ve třetí třetině hosté vedli, šest minut před koncem ale vyrovnal Hruška, opět v přesilovce. Utkání rozhodlo až prodloužení a branka Pechance.

Orli vstoupili do druhého domácího utkání přípravy v brance s Grohem a poprvé se představil fanouškům i švédská posila Karlsson. Úvod rozvířil především hit přerovského Goiše, který si v obraném pásmu Znojma počkal na Adámka, pro kterého utkání skončilo. Znojemští však přesilovku využít nedokázali. Naopak po sérii vyloučení se dostal do úniku hostující Ondřej Cubo a propálil Groha nad betonem. Orli se snažili dobrým pohybem vyrovnat, jenže naopak podruhé inkasovali, když Lukáš Chludil tečoval střelu obránce mimo dosah Groha.

Do druhé třetiny však Znojmo vlétlo o poznání lépe a netrvalo dlouho aby se měnil i stav utkání. Zaúřadovala první formace a zakončující Dominik Sklenář. O čtyři minuty později využil přesilovou hru opět Dominik Sklenář a rázem se začínalo od nuly za stavu 2:2. Poté se hra srovnala a předvedli se i oba brankáři. Větší ofenzivní aktivitu ale měli Orli a do zajímavé možnosti se propracoval Karlsson. Poměrně důrazný duel ale ve druhé dvacetiminutovce další branku už nenabídl.

Brzy po startu třetího dějství se Přerov dostal do vedení, když David Březina těsně před Grohem sklepl puk mezi jeho betony. Znojemští se znovu snažili zvýšit aktivitu, přičemž toho ale využíval i soupeř a měl šance zvýšit své vedení. V osmačtyřicáté minutě ale hosté svoji aktivitu přehnali a Orli měli možnost početní převahy, v niž nejprve pálil tradičně z první Svoboda a Postava při zákroku byl nucen vykopnout branku. Po něm střílel i Šťovíček, ale jen do brankáře. Důrazně hrající Přerov se z oslabení nemohl vymanit a po dvou zákrocích měli i Orli možnost hrát dokonce minutu pět na tři. Touto nabídku už Znojmo nepohrdlo a vše co stálo v cestě propálil Jan Hruška. Kromě několika šarvátek již další branka nepadla.

Následovalo tak pětiminutové prodloužení. V něm se hrálo ale jen chvíli, když dostal kotouč do mezikruží Antonín Pechanec a kličkou Grohovi dal výsledku konečnou podobu 3:4.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Další poučný zápas a pohled na ligu. Škoda, že jsme ho nedokázali dotáhnout až do vítězného konce. Hrálo se hodně do těla. Osobní souboje byly víc než v ostatních zápasech. Menší komplikace byla odstoupení Lukáše Adámka. Naštěstí to není nic vážného a počítáme s ním do další přípravy. Dali jsme góly v přesilovkách, za to musíme kluky pochválit. Byly tam i nějaké chyby, ale pořád jsme v přípravě a budeme to pilovat. Někteří kluci stále bojují o místo v sestavě a zápasy se soupeři z ligy jsou pro nás to nejlepší.

Čeká nás pár dní volna a následně další tvrdá práce, protože začátek sezóny se blíží a nechceme nic podcenit.

Robert Svoboda (Přerov): Byl to hodně ofenzivní a rychlý hokej z obou stran. V první třetině jsme se dokázali dostat do vedení. Následně měli domácí velmi dobré přesilové hry, díky kterým zápas vyrovnali. Nám se povedla útočná akce v prodloužení a vrátili jsme si zápas na naši stranu. Je to pro nás důležitá příprava, protože Znojmo je nový tým v lize. Nasbírali jsme cenné zkušenosti, ze kterých si můžeme udělat představu, jak Znojmo bude hrát. Jsme rádi, že Znojmo dokázalo postoupit, protože se svojí historií určitě patří do této soutěže.