2/3
60'
32'

Berani přetlačili znojemské snažení

Diváci Trinity Bank Arény Luďka Čajky viděli v pondělní večer poměrně vyrovnaný hokejový zápas. Ve druhé třetině se zásluhou teče Jana Hrušky povedlo jihomoravskému klubu vyrovnat. Zlín ale na konci této periody dokázal odpovědět, a vedení si přiklonil opět na svou stranu. Znojmo se v závěru pokusilo zvrátit utkání při hře bez brankáře, toho ale využili domácí a na konečných 3:1 rozhodl o vítězství Ševců Werbik.

První třetina nebyla na velké šance úplně bohatá, oba celky se snažily hrát zodpovědně a nikam se nehnaly. Více na puku byli Berani, nicméně Znojmo dokázalo efektivně otáčet hru a hrozit z nebezpečných výpadů. V jednom takovém se zjevil obránce Zahradníček, do největší šance však ujel Švéd Anton Karlsson. V úvodu prostřední části přišla první branka zápasu. Tu vsítil zlínský Jakub Šlahař, kotouč zapadl brankáři Grohovi až do sítě. Orli se rozhodně nechtěli vzdát a v průběhu třetiny pořádně přidali. Daniel Huf však za svá záda žádnou z těchto šancí nepustil.

V polovině základní hrací doby přišel děsivý moment, Robert Havlát totiž po souboji s Jiřím Suhradou padl k zemi. Do akce musely i nosítka, nakonec se však zdálo, že by hostující útočník měl být relativně v pořádku. Po vynucené pauze se pokračovalo, aktivnějším týmem byli Berani. I tak jsme ale viděli gól Orlů, od modré čáry vyslal střelu na brankáře Hufa David Stránský, jeho pokus ještě lehce tečoval Jan Hruška, a hosté vyrovnali dosavadní skóre. Ve 36. minutě dorážel Süsovu střelu Šlahař, tentokrát ale obrana Znojma zareagovala dobře. O pár chvil později, se do zakončení dostal opět Šlahař. Berani tak šli do kabin s vedením 2:1.

V poslední třetině byli nebezpečnějším mančaftem domácí zlínští hokejisté. Žádná z šancí však za zády Groha neskončila. Za hosty se z přečíslení dostal do zajímavé pozice Čermák. Zhruba tři minuty před koncem začali Orli nebezpečně útočit, do vloženého tlaku se ale bohužel nedostali. 16 vteřin před koncem přišla definitivní pojistka na straně domácích, kotouč do prázdné branky dovezl Nicolas Webik.