40'
2/3
34'

Po vyrovnaném boji Znojmo odlétá z Ostravy poraženo

Body zvenčí bohužel Orli opět do svého města nepřivezou. S ostravským celkem jež vévodí CHANCE lize, však sehráli vyrovnaný duel. Ve čtyřiatřicáté minutě dokázal vyrovnat stav utkání Tomáš Svoboda. O pět minut později si ale Poruba díky gólu Razgalse vzala vedení zpět. Třetí třetina branku nepřinesla, i přes to že to hosté v závěru zkusili v šesti hráčích na ledě. I v odvetném utkání se tak vítězi stali opět Slezané.

Hned úvodní vteřiny zápasu nabídly dramatickou podívanou. Vojtěch Lednický se totiž dostal do šance, kterou mu hákováním překazil Jan Zahradníček. Nařízeno bylo trestné střílení pro domácí. Sám faulovaný hráč se příležitosti ke skórování ujal, naštěstí byl ale neúspěšný. Brankář Dominik Groh se ukázal jako pán této situace a jeho pokus zneškodnil. Následně se hostující Orli provinili zakázaným způsobem hry, a to hned třikrát, během sedmi minut. Všechny příležitosti ke skórování Poruba naštěstí nevyužila, a konečný stav zůstal na konci první třetiny stále bezbrankový.

V prostřední části se už stadion poprvé v utkání otřásl. V čase 30:31 se po Klímkově nahrávce prosadil Tomáš Gřeš a poslal Ostravany do vedení. Tento stav nicméně neměl příliš dlouhého trvání. O necelé tři minuty později vyrovnal velezkušený znojemský kapitán Tomáš Svoboda a překazil tak domácí radost. RT TORAX si chtěl vedení vzít zpět, šanci Šedivého dokázal Groh ještě vykrýt. O pár minut později už byl na střelu Razgalse bohužel krátký…

Začátek třetí periody vyzněl lépe pro hosty. Výhodu přesilové hry jim umožnil ex-znojemský Klimíček. Stav však zůstával beze změn. O několik chvil později, dostalo Znojmo další možnost hry v početní výhodě. Nebezpečně pálil Beránek a poté Sedláček. Gólman Dolejš byl ovšem úspěšnější. V závěru klání to hosté zkusili ještě v šesti hráčích. Jejich tlak už branku nepřinesl. Z vyrovnaného zápasu tedy vyšel lépe opět lídr tabulky z Poruby.

Václav Baďouček (Znojmo): Měli jsme špatnou první třetinu, darovali jsme domácím trestné střílení a spoustu přesilových her. Tím jsme se dostali pod tlak. Ale potom si myslím, že utkání bylo vyrovnané a otevřené na obě strany. Bohužel jsme byli ti hloupější a v závěru druhé části jsme si nechali vzít šanci na nějaký bodový zisk. Nepříjemná porážka, minimálně bod jsme si měli odvézt.

Jiří Režnar (Poruba): Je jedno, kdo proti nám stojí, každý soupeř chce vyhrát. Nesedlo a nebruslilo nám to, takže to bylo z naší strany utrápené. Důležité však je, že jsme zápas zvládli a máme další tři body. Škoda začátku, kdy jsme měli trestné střílení a tři přesilovky za sebou. Tam jsme mohli dostat soupeře tam, kam jsme chtěli před zápasem. Mohlo to být 2:0, 3:0 a bylo by to veselejší. Bohužel nám teď přesilovky nejdou a čím víc je trénujeme, tím více to stojí za prd.