Erik Mareš: Bohužel jsme udělali více chyb než soupeř

NE 18. 2. 2024
V utkání proti Slavii vstřelil kontaktní gól naděje. To však na body nestačilo. Obránce Erik Mareš také nemá problém zastat se na ledě svých spoluhráčů. V rozhovoru hodnotí klíčové zápasy a svoji defenzivní práci.

Jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny, jak byste ho zhodnotil?

Byl to opatrný zápas z obou stran, kde oba týmy čekaly na chybu soupeře. My jsme těch chyb bohužel udělali více než soupeř.

Slavii jste dokázali třikrát porazit v čem byl tento zápas jiný?

Každý zápas je jiný než ten předchozí. Tento byl jiný hlavně v tom, že už od začátku byl hodně nervózní z obou stran.

Vstřelil jste první gól, dodal týmu nový impulz?

Určitě ano, ale chtěli jsme zápas otočit během minuty a za to jsme byli hned potrestáni dalším gólem soupeře.

Vrátím se k zápasu v Prostějově. Dokázali jste smazat dvoubrankovou ztrátu a dokonce jít do vedení, co chybělo k bodům?

Nehráli jsme ten náš hokej, který jsme chtěli hrát celých šedesát minut. Z toho vznikaly chyby a Prostějov, který je silný hlavně v útoku nás za to potrestal.

Jste jeden z hráčů, který při zápasech "tvrdí muziku." Je to úkol od trenérů, nebo jste se této role ujal sám?

Od trenérů mám řečeno, že můj hlavní úkol je bránit a hrát tvrdě. Což mám rád a snažím se to plnit.

Třinácté místo se vzdálilo o další body, do konce základní části zbývají 4 zápasy, co se s tím dá dělat?

Musíme vyhrát všechny zápasy za tři body a doufat, že týmy kolem nás na které ztrácíme, budou prohrávat.

Ve středu jedete do Poruby, naposledy jste je dokázali porazit 2:0, jaký hokej očekáváte?

Určitě to bude těžký zápas. Když budeme hrát tak, jak jsme s nimi hráli doma a budeme poctivě bránit, tak věřím, že můžeme s Porubou vyhrát i venku.