Adamec a Kudělka jsou spokojeni

Aktuální zprávy
PÁ 5. 9. 2003
Z n o j m o - Důvěru od trenérů střežit bránu Orlů po celý zápas proti Skalici dostal teprve sedmnáctiletý junior <b>David Adamec</b>. Odvedl spolehlivý výkon a sám vyjadřuje spokojenost: „Bylo to supr. Jsem spokojenej s první a třetí třetinou, ta druhá nám trošku utekla, padaly tam góly. Nějaký chyby jsem určitě udělal, ale byla to první zkušenost a příště to bude určitě lepší.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Poprvé si naostro zahrál v extraligovém týmu a spolupráci se zkušenými zadáky si pochvaluje: „Je to velká zkušenost chytat za takovými hráči.“ Protože již dva roky s A týmem pravidelně trénuje, dovolil si i daleko starší a zkušenější spoluhráče dirigovat. „No, křičel jsem na ně.“

Po uzavření smlouvy prokazuje David Kudělka oprávněnost svého místa v kádru Orlů a ukazuje se platným hráčem na ledě. „Teď už hraju v pohodě, ten poslední týden před podepsáním smlouvy to bylo pořád nahoru dolů, jo nebo ne. Člověk pořád nevěděl, co se bude dít a navíc jsem pořádně netrénoval. Řekl jsem si, pokud na to mám, tak zůstanu, pokud na to nemám, tak tady asi hrát nebudu. Teď už jsem úplně v pohodě, jde jenom o to, aby mančaft šlapal, aby forma vydržela. Teď jsem chtěl dokázat sám sobě, divákům a taky manažerovi a vůbec lidem okolo hokeje tady, že na extraligu mám. Jsem rád, že tady můžu hrát, protože tady jsem poprvé nakoukl do velkého hokeje. Je to krásný, když se člověk může do něčeho takového vrátit.“

Vystoupení juniorského brankáře hodnotil kladně trenér Pavel Pazourek: „Adamec chytal velice dobře a mrzí mě, že mu chlapi v podstatě moc nepomohli, že ho tam nechali tu druhou třetinu v tom vykoupat. David je velice talentovaný brankář, ale ještě má čas, vždyť je v podstatě prvním rokem junior.“

Do začátku extraligy zbývá pouze týden a znojemský tým se nachází ve fázi posledních příprav na soutěž. „Je škoda, že v pondělí nemůžeme mít trénink kvůli malování ledu, ale s tím se nedá nic dělat, protože v úterý hrajem finále poháru. Je to sice finále, ale vše směřujeme na pátek, kdy bychom chtěli proti Litvínovu v prvním extraligovém zápase uspět. Poslední tři týdny příprava už směřuje k začátku extraligy,“ svěřuje se Pazourek.