České hokejistky ve Znojmě dominovaly

Reprezentace
PO 3. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemský stadion se stal v minulých dnech hostitelem české hokejové reprezentace žen, která na jihu Moravy absolvovala přípravný kemp. Pod vedením trenéra Karla Manharta sehrály hráčky České republiky tři přátelská utkání s výběrem Slovenska, ve všech třech kláních byly úspěšnější právě Češky.

Duely hokejistek byly pro znojemské fanoušky příjemným zpestřením konce prázdnin a české hráčky se divákům za jejich přízeň odměnily třemi výhrami. K prvnímu střetu obou reprezentací došlo v pátek 31. srpna, po dvou bezbrankových třetinách přinesly rozuzlení až tři góly Češek v posledním dějství, které díky drtivému závěru přestřílely své soupeřky 3:1.

K odvetnému sobotnímu zápasu odcestovala obě družstva do Přerova. Na místním zimním stadionu dokázaly české hokejistky v každé třetině jednou skórovat, jejich protihráčky se gólového úspěchu nedočkaly, konečný výsledek 3:0 tak přinesl druhé vítězství do domácí šatny.

Třetí utkání se odehrálo opět ve Znojmě. V úvodní dvacetiminutovce se sice Slovenky dostaly do jednobrankového vedení, poté ale zavelely do útoku Češky a dvanácti přesnými zásahy si suverénně došly pro třetí vítězství s konečným skóre 12:2. Hat-trick v utkání zaznamenala česká reprezentantka Tereza Vanišová.

Právě Vanišová se také stala se čtyřmi góly nejúspěšnější střelkyní týmu. Tři brankové trefy přidala Klára Chmelová. Český výběr byl tedy ve svém znojemském působení stoprocentně úspěšný, hokejistky tak výborně odstartovaly letošní sezónu, která vyvrcholí na jaře účastí v elitní divizi mistrovství světa.