Libor Šulák: Máme vynikajícího gólmana, chytá famózně

Rozhovory
PO 14. 9. 2015
V létě dal přednost EBEL před českou extraligou a hned ve druhém utkání vstřelil svůj první gól. Nedělní utkání s úřadujícím mistrem hodnotí Libor Šulák.

Vstřelil jste svoji první branku v EBEL, jaké jsou vaše dojmy?
Jsem rád, že to tam padlo. Přesilovky pět na tři se musí proměňovat. Je dobře, že jsme to takhle sehráli. Jestli dám gól já nebo někdo jiný, už je potom celkem jedno.

Čekal jste, že bude Salzburg lepším soupeřem? Výsledek 7:1 s loňským mistrem hovoří docela jednoznačně.
Já jsem je nikdy hrát neviděl. Že to skončí takhle vysoko jsem ale nečekal. Salzburg hrál sice dobře, agresivně a bruslil, ale my jsme je přehráli, dali jsme góly, byli jsme důraznější a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Dva odehrané zápasy, pouze jedna obdržená branka. Je to známka toho, že si defenzíva sedla?
Já si myslím, že ano. Navíc máme vynikajícího brankáře, který chytá famózně. Bez něj by takovéto výsledky vůbec nebyly.

Odehrál jste své první dva zápasy v EBEL. Jak hodnotíte její kvalitu v porovnání s extraligou nebo první ligou?
EBEL je nahoru dolu, víc se dohrávají hráči, neklade se až tolik důraz na systém a je to více o bruslení.