Na třetí pokus chce Znojmo proti Vídni uspět

PO 19. 10. 2015
Už potřetí v této sezóně se znojemští hokejisté utkají s Vídní. V prvním duelu před měsícem inkasovali sedm branek, v domácí odvetě vybojovali bod za porážku v prodloužení. Podaří se jim udržet první místo v tabulce a svého soka zdolat? Utkání na ledě Capitals začíná v úterý v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Kanaďan Jamie Fraser patří k nejproduktivnějším obráncům EBEL a dokáže výrazně podporovat útočnou snahu spoluhráčů

Minulou neděli se před zraky zaplněného zimního stadionu ve Znojmě Orli s Vídní utkali naposledy. Dramatický zápas přenášený dvěma televizními stanicemi rozhodl dvěma góly útočník Vídně MacGregor Sharp. Ten ale trenéru Bonimu tentokrát bude chybět kvůli zranění, stejně jako útočník Ferland nebo obránci Pretnar a Peter. Rafael Rotter si odpykává disciplinární trest, a Capitals tak hrají v okleštěné sestavě. Přesto jejich první tři útočné formace skýtají ohromnou sílu.

Výsledkově se ale Vídni tolik nedaří, body ve Znojmě byly poslední, které získala, následovala domácí porážka se Salzburgem a neúspěšný víkendový trip s prohrami v Bolzanu a Dornbirnu. Ve vyrovnané tabulce tak soupeři Orlů náleží až osmá pozice, na první Orly ztrácí deset bodů. "Dali jsme do našich posledních zápasů vše. Sezóna je dlouhá, nepochybuji o tom, že začneme zase sbírat body. Český tým je velmi rychlý, musíme dobře zregenerovat a na zápas se připravit," nechal se slyšet trenér Jim Boni.

Znojmo v neděli v dramatickém duelu porazilo po samostatných nájezdech Linz, trenéři přesto ve hře týmu viděli velký prostor ke zlepšení. "Pokud hrajeme pět na pět, tak ta hra má řád, ale když přijdou přesilovky a oslabení, je to rozhozené," podotkl kouč Jiří Režnar. Tomu budou nadále chybět zranění Beroun a Novák.

Režnarovi svěřenci se stále vyhřívají na čele tabulky EBEL a v úterý tomu bude přesně měsíc, kdy se na tuto pozici dostali. Nejbližším pronásledovatelem je nyní ve formě hrající Salzburg, jenž ztrácí jediný bod a o další hraje na ledě Villachu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
29 5 14 4 6 72:107

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 1. 8.
body 28 18
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2sn
Klagenfurt – Znojmo 3:2p
Znojmo – Innsbruck 5:0
Dornbirn – Vídeň 2:1
Bolzano – Vídeň 3:1
Vídeň – Salzburg 0:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 19 bodů (9 + 10) Derek Whitmore, 13 bodů (8 + 5)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 9 bodů (4 + 5) Jamie Fraser, 11 bodů (3 + 8)
brankář Patrik Nechvátal (94,70 %) Nathan Lawson (91,90 %)
využití přesilovek 14,70 % 13,80 %
úspěšnost oslabení 90,70 % 89,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #9 Shane Warschaw, #10 Florian Widmann
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Nemčík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Rehuš – Csamango, Šeda, Číp.
Kickert – Klimbacher, Milam, Fraser, Lakos, Cuma, Iberer – Whitmore, McLean, Dzieduszycki – Nödl, Bois, Fischer – Gamache, Schiechl, Hartl – Nissner, Maxa, Bolterle.