Orli míří na Kladno, touží zlepšit defenzivu

ST 27. 8. 2014
Tři přípravná utkání zbývají Orlům na programu před startem nové sezóny EBEL. Dvojzápas s Mladou Boleslaví ukázal týmu možné slabiny, nyní míří Znojmo za dalším testem do Kladna, kde se střetne s místními Rytíři. Zápas začíná ve čtvrtek v 18:00 na druhé ploše ČEZ stadionu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Rytíři Kladno

Tradiční český hokejový klub neprožívá v posledních letech příliš veselá léta. Na kontě má šest českých a československých titulů, ten poslední se ale datuje až do roku 1994/95. Postupný výsledkový úpadek posledních let nakonec vygradoval sestupem z extraligy po uplynulé sezóně, když v baráži Kladno obsadilo poslední příčku.

Ani přípravy na prvoligovou sezónu neprobíhají v klidu. Vzhledem k nutné opravě střechy kladenského stadionu odehrají Rytíři velmi pravděpodobně první část soutěže na venkovních hřištích. V přípravných duelech Kladenští dvakrát zvítězili – doma nad Českými Budějovicemi a korejským celkem High1, jinak počítají spíše porážky. Jednu z nich i ve Znojmě, kde před dvěma týdny zvítězili Orli 3:2.

Na soupisce zaujmou známá jména s extraligovými zkušenostmi – Petr Tenkrát, Miloslav Hořava nebo brankář Jan Chábera, který má zkušenosti také s EBEL. V sezóně 2010/11 působil v dresu Olimpije Lublaň.

Z kabiny Orlů

Neveselo bylo po úterním přípravném duelu s Mladou Boleslaví ve znojemské kabině. Víc než samotná porážka 5:7 trápil trenéry i hráče mdlý herní výkon a slabší defenziva. „Vzadu nám zatím nefunguje nic, a jakmile někdo prohraje souboj jeden na jednoho, tak už hoříme a nemůžeme se dostat z obranného pásma. Na to se musíme zaměřit. Nejraději bychom jeli na Kladno s tím, že zápas budeme hrát na 0:0. Je jedno, jak budeme hrát dopředu, protože tam se vždycky někdo urve,“ prohlásil útočník Adam Havlík.

„Je potřeba s týmem pracovat a hlavně být trochu trpěliví. Řez do kádru byl radikální, bohužel to nejde jako po mávnutí kouzelným proutkem,“ upozornil trenér Jiří Režnar. Úterní duel nedohrál po tržné ráně pod plexisklo kapitán Jiří Beroun a jeho start ve čtvrtečním duelu je tedy nepravděpodobný. Naopak do hry již naskočí obránce Martin Bača.

Sestavy z posledních zápasů

Chábera – Chalupa, Gutwald, Redlich, Růžička, Kehar, Kolařík – Eberle, Dalecký, Tenkrát – Dragoun, Hořava, Stach – Rudovský, Strnad, Mainer.
Nechvátal – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Drtina, Klimíček – Tomas, Fiala, Rehuš – Rosa, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Abdul – Podešva, Číp, Bartoš – Špaček, Novák.