Po více než týdnu opět doma, do Znojma přijíždí Linz

ČT 15. 12. 2016
Souboj o TOP 6 pokračuje! Orli se již dotáhli bodově na svého soka v tabulce, ale za definitivním umístěním v první polovině týmů EBEL se teprve musí dostat. Proti bude druhý Linz, se kterým se již letos znojemští hráči dvakrát střetli, jednou vítězně a jednou s porážkou. Přijďte sledovat napínavý souboj o vstup mezi ligovou elitu! Zápas začíná v 19:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Nejlepším obráncem Černých křídel je již třetím rokem Sebastien Piché, který doposud nastřádal devatenáct bodů

Na soupisce rakouského týmu není k nalezení žádná změna od posledního vzájemného zápasu proti Znojmu. Vítaným faktem je bodová agilita listopadového přírůstku do kádru Linze Ryana Potulnyho, který v jedenácti odehraných zápasech zaznamenal jedenáct bodů za tři góly a osm přihrávek.

Přesto nemůže být lodivod Černých křídel Rob Daum spokojený, za posledních pět zápasů vyhráli pouze dvakrát, ačkoli ve dvou zápasech se jeho svěřencům podařilo vydolovat bod za prohru po prodloužení. „Po dvou prohrách v prodloužení jsem nebyl s týmem spokojený, ale poslední zápas proti Salzburgu byla zasloužená výhra. Proti Znojmu chceme v pátek předvést přinejmenším stejný výkon,“ nechal se slyšet Daum.

Po třech zápasech na venkovním ledě se znojemští hráči představí na domácí půdě, kde si rovnou budou chtít vyřídit poslední vzájemný zápas, který Orli prohráli na soupeřově ledě poměrem 3:4. V letošní sezóně se ale obě mužstva střetnou již potřetí, první duel vyzněl lépe pro český tým, který v Nevoga aréně přehrál soka 5:2.

V posledním zápase v Innsbrucku se Znojmu podařilo přetlačit trápící se Žraloky v poměru 4:1, přesto zůstávají svěřenci Jiřího Režnara na sedmém místě, byť jen o skóre za šestým Villachem. Dobře se také jeví Martin Podešva, který po svém návratu na jih Moravy ve čtyřech zápasech nastřádal čtyři body za gól a tři asistence.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
39 19 13 4 3 150:118

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Black Wings Linz
pozice v tabulce 7. 2.
body 44 60
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 1:4
Dornbirn - Znojmo 4:1
Graz - Znojmo 1:3
Linz - Salzburg 5:2
Linz - Villach 3:4p
Fehérvár - Linz 6:5p
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 19 bodů (7 + 12) Dan DaSilva, 41 bodů (23 + 18)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 19 bodů (4 + 15) Sebastien Piché, 22 bodů (4 + 18)
brankář Patrik Nechvátal (92,4 %) Michael Ouzas (92,0 %)
využití přesilovek 19,60 % 26,20 %
úspěšnost oslabení 81,50 % 85,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Ladislav Smetana, #20 Kristijan Nikolić
Čároví rozhodčí:#77 Jakob Shauer, #97 Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Schwarz) – Lakos, McMonagle, Šulák, Stehlík, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Wronka, Šeda, Hughesman – Csamango, Györi, Špaček.
Ouzas (Janny) – Lukas R., Dorion, Altmann, D’Aversa, Kirchschläger, Palin, Fechtig, Mayrhauser – Moderer, Lukas P., Franz – Loik, Oberfkofler, Spannring – Broda, Potulny, Hofer – Schofield, McLean, DaSilva.