Starší dorostenci s prohrou i vítězstvím

Dorostenecký hokej
NE 27. 10. 2013
Po sobotní porážce na ledě Grazu si mužstvo staršího dorostu spravilo chuť a zásluhou nedělní domácí výhry 5:1 nad maďarským Miskolci si připisuje do ligové tabulky další body.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 11. kolo Graz - Znojmo 6:4

12. kolo Znojmo - Miskolci 5:1

Starší dorostenci zvládli dva zápasy během dvou víkendových dnů. V prvním duelu na ledě Grazu prohráli, ale hlavně ve třetí třetině předvedli stíhací jízdu, díky níž stáhli hrozivé skóre z 1:6 na přijatelných 4:6. Utkaní bylo navíc bohaté na vyloučení, hned sedm hráčů inkasovalo trest do konce zápasu. „V Grazu jsme prohráli, ale klukům nemohu nic vyčítat. Závěrečné dějství bylo z naší strany vydařené, ale co předvádí někteří rakouští rozhodčí je na pováženou. Ke konci zápasu nás soupeř napadl, vznikla klasická rvačka. Samozřejmě kluci se mlátit nenechají, takže z toho potom vyplynulo tolik vyloučených. Bral jsem, že dva naši hráči, kteří se zapojili do bitky, dostali trest do konce zápasu. Ale stejný trest inkasoval i náš obránce Salát, který v bitce vůbec nebyl. Rozhodčí slíbil, že se později podívá na záznam, ale neudělal to. Salát nám kvůli tomu dnes chyběl, protože to byl jeho druhý vyšší trest,“ objasňoval vzniklou situaci v Grazu trenér Petr Konečný.

Oproti tomu nedělní klání na domácím ledě bylo jasně v režii znojemského celku, který zaslouženě vyhrál 5:1. „Byli jsme lepším týmem, více jsme hráli u puku, podařilo se nám vstřelit nějaké branky. S takovým týmem se nám i lépe brání, kluci se to lépe naučí. Hráče můžu za předvedený výkon pochválit,“ zhodnotil duel trenér.

V obou utkáních se představil na postu jedničky mladý gólman Libor Svoboda, pro kterého to byla premiéra v mezinárodní EBJL. „Libor Svoboda se nám vrátil z hostování v extralize mladšího dorostu, kde chytal za Warrior Brno. Dostal ode mě důvěru, zatím odchytal dva zápasy. V Grazu pustil pět branek, střídal jsem ho, ale nemůžu říct, že ty góly byly jeho. Pochytal navíc hodně střel. Dnes proti Miskolci pokrýval střely výborně, takže jej můžu pochválit. Převážně bude chytat za mladší dorost, ale objeví se i u nás,“ naznačil další možnosti spolupráce Petr Konečný.

Po dvanácti odehraných kolech mají dorostenečtí Orli na svém kontě osm bodů, které získali za dvě výhry a dvě prohry po samostatných nájezdech. „Zatím jsem zjistili, že v lize je takových pět, šest týmů, s kterými jsme schopni hrát vyrovnaně popřípadě je i přehrávat. Naopak poté jsou některé týmy, které jsou na tom o poznání lépe, mají širší kádr, jsou to v podstatě akademie. Kvalita mužstev je tedy výborná, ale kvalita rozhodčích je hodně podprůměrná. Asi bychom se měli omluvit všem českým rozhodčím za to, jak jsme jim za celý život nadávali, protože ti rakouští jsou skutečně daleko horší. Není to ale namířeno jen proti nám, pískají špatně celkově,“ popsal prozatímní největší slabiny soutěže trenér.