Výměna s Mladou Boleslaví: za Jarůška přichází Jiránek a Pojkar

Aktuální zprávy
NE 29. 12. 2013
Orli Znojmo se rozhodli přistoupit k výměně s Mladou Boleslaví. Z kádru lídra české první ligy přichází na hostování do konce sezóny útočník Tomáš Jiránek a zatím na měsíční výpomoc obránce David Pojkar. Opačným směrem míří taktéž do konce sezóny Richard Jarůšek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jarůšek se loni s 51 kanadskými body stal nejproduktivnějším hráčem týmu, letos ale putoval sestavou a v 26 odehraných duelech nastřádal jen 12 bodů s nejhorší bilancí účasti na ledě (-7). „V žádném případě to není trest. Boleslav je kvalitní tým a my chceme Richardovi pomoct, aby se znovu našel. Ve Znojmě už je poměrně dlouho a letos to nebylo ono. Putoval sestavou nahoru a dolů, ale bez většího efektu," podotkl hlavní trenér Orlů Jiří Režnar.

Boleslavské duo Jiránek - Pojkar vymění českou 1. ligu za rychlejší a důraznější mezinárodní EBEL. „Oba hráči z Boleslavi se připojí k týmu již na pondělním tréninku. Ve středu budou poté připraveni naskočit do novoročního zápasu proti Fehérváru," řekl manažer Orlů Petr Veselý.

Tomáš Jiránek

» Tomáš Jiránek (foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz)

Dvaadvacetiletý odchovanec mladoboleslavského hokeje prošel v městě automobilů všemi mládežnickými kategoriemi, patřil k oporám extraligového juniorského týmu. Svými výkony si vysloužil pevné místo v seniorském týmu, kde nejprve odehrál kompletní extraligovou sezónu, nyní pomáhá svému klubu v první lize. V letošní sezóně zaznamenal 10 gólů a dvě asistence.

„Tomáš je agresivní a důrazný útočník, jeho styl hokeje je velmi podobný tomu, který se praktikuje v EBEL. Hledáme určité oživení týmu a právě v tomto by měl pomoci," věří Jiří Režnar.

» Hráčský profil Tomáše Jiránka

David Pojkar

» David Pojkar (foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz)

Zkušený bek je odchovancem Slavie Praha. V roce 2001 vyhrál s českou reprezentací titul juniorského mistra světa a vybojoval si místo v extraligovém kádru trenéra Růžičky. Mistrovskou sezónu 2002/03 strávil převážně v prvoligovém Berouně, následně už ale našel místo v play-off patřil k oporám Slavie.

V sezóně 2006/2007 přestoupil do Ústí nad Labem, kterému pomohl k historicky prvnímu postupu do extraligy. Z týmu Lvů si v průběhu let vždy na několik zápasů odskočil do extraligového Litvínova. Sezonu 2011/2012 odehrál částečně právě v Litvínově, zbytek strávil ve slovenské Skalici. Následoval přestup do Mladé Boleslavi, kde se stal stálicí zadních řad vítěze první ligy.

„Je to zkušený a disciplinovaný obránce, který vyrostl pod Vláďou Růžičkou na Slavii. Při zranění Aleše Sovy jsme potřebovali kvalitního obránce, což David splňuje. Chystáme se ho využít i při přesilovkách," hodnotí Režnar.

» Hráčský profil Davida Pojkara

FOTO: bkboleslav.cz