Znojmo odehraje přípravný zápas se Skalicou

ST 3. 9. 2003
Z n o j m o - Po vítězství nad Trenčínem se Znojemští orli utkají v pátek 5. září na domácím ledě v dalším přátelském utkání opět se slovenským soupeřem, týmem HK 36 Skalica. Bude se jednat o odvetu zápasu, který Orli vyhráli na protivníkově ledě 4:3, když ještě v polovině poslední třetiny vedli 4:0.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Účastník slovenské nejvyšší hokejové soutěže skončil loni po základní části na pátém místě a čtvrtfinále play off hrál proti Dukle Trenčín. I přesto, že tým z města u slovensko-české hranice už vedl 3:1 na zápasy, Trenčínu se podařilo sérii otočit a dotáhnout do vítězného konce.

V kádru Skalice působí letos dva čeští útočníci, kteří v minulosti hráli ve Znojmě. Prvním z nich je Zbyněk Mařák, který se do týmu vrátil po roce stráveném v německém Wolfsburgu, druhým je loňský junior Michal Rapant, jenž dostal u znojemského A týmu příležitost pouze v přátelských duelech.

Skalica je tradičním soupeřem Znojemských orlů právě v letní přípravě. Ze šesti odehraných vzájemných zápasů během působení Znojma v extralize vycházejí s lepší bilancí Orli: 3 výhry (z toho dvě s čistým kontem), 2 remízy a 1 prohra. Skaličtí se letos přátelsky utkali také dvakrát s Vítkovicemi, kterým podlehli 4:6 a 2:4, a s Třebíčí, s níž nejprve remizovali 3:3 a v odvetě ji doma rozdrtili 8:3. Klub má oficiální internetové stránky www.hk36skalica.sk.