Bezchybný Schwarz zavelel k výhře ve Villachu!

12.10.2017 | Petra Matůšová

Opět skvělý výkon gólmana Marka Schwarze se stal základním kamenem vítězství nad týmem z Villachu. Znojmo nedovolilo soupeři již v druhém utkání v řadě skórovat, svou úvodní trefu sezony si navíc připsal Marek Račuk.

11.kolo, čtvrtek 12. 10. 2017, 19:15
Villach
Branky a nahrávky: 23. Račuk (Beroun, Matuš), 60. Yellow Horn (Němec, Bartoš). Rozhodčí: Trilar, Zrnic – Nothegger, Seewald. Vyloučení: 4:3, navíc B. Petrik – Novák 5 minut. Bez využití. Diváci: 2263. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:2.
EC Villacher SV: Kickert – Glenn, Bacher, Brunner, Shields, Stebih, Schlacher, Lanzinger – Leier, Sarauer, Hickmott – Verlič, Flick, Beach – Petrik N., Platzer, Petrik B. – Kromp, Jennes, Antonitsch.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Stehlík, Pohl, Lattner, Bořuta, Biro, Šnajnar, Hanousek – Yellow Horn, Bartoš, Mrázek – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Račuk – Novák, Guman, Csamangó – Špaček.

Znojemští hokejisté se v Korutanech uvedli velmi aktivní hrou, kterou navíc již v v šesté minutě podpořila přesilovka. Přestože nebyla využita, Orli zůstali i nadále nebezpečnějším týmem. Blízko otevření skóre stál Mrázek, jenž krátce po vhazování prověřil pozornost Kickerta, který se ocital pod sprškou střel. Tlak Jihomoravanů ale nepřinášel gól, a tak se ke slovu prodrali i domácí. Při Schwarzovi stála velká dávka štěstí po teči Sarauera, v závěrečných vteřinách Villach svíral svého soupeře před brankovištěm, ale znojemský gólman se překvapit nenechal a přibrzdil rozjíždějící se Rakušany.

Odpočinek o přestávce Orlům prospěl a vstup do prostředního dějství byl brzy ozdoben úvodní trefou duelu. Marek Račuk se v individuální akci prodral před Kickerta a poslal kotouč k tyči. To na druhé straně kluziště neměl gólman zprvu téměř žádnou práci. Stejně jako v předchozí části hry se domácí rozjížděli pomaleji, ale poté vyrukovali s několika dobrými šancemi, v nichž se musel opět zaskvět Schwarz. V posledních minutách se Znojemští dostali pod drtivý nápor Villachu, navíc se museli porvat v oslabení, v němž skvělý Schwarz vytasil zákrok betonem proti dělovce Glenna. Gólově ale Villach opět vyšel naprázdno.

Korutanští orli se na startu třetí třetiny nemohli ubránit nervozitě, ale zřejmě i únavě z předchozího úterního utkání, které přinášely na jejich hole velké nepřesnosti. Přesto se rozhodně nechtěli vzdát zisku bodů a postupně jejich útok nabíral na tempu. V polovině periody se před Schwarzem objevili ve velkých příležitostech Flick a Platzer, ale oba dva selhali. Znojmo ale nechtělo připustit žádnou bodovou dělbu, soustředilo se více na defenzívu a efektivně strážilo prostor před bránou. Přeci jen se vloudila chybička v podobě vyloučení na straně Orlů, tým se ale nenechal rozhodit a nepříjemnou situaci pár minut před závěrečnou sirénou ustál. Nakonec ještě v posledních sekundách zpečetil výhru trefou do prázdné brány Colton Yellow Horn.