Orli v gólové přestřelce přetlačili Innsbruck

26.11.2017 | Vojta Pojer, Petra Matůšová

Po velmi divoké první třetině, ve které padlo sedm gólů, se zápas přeci jen uklidnil. Hosté dokázali pětkrát vyrovnat náskok Orlů, naposledy tři minuty před koncem. Divácky atraktivní hokej dovedl oba týmy až k samostatným nájezdům, ve kterých díky Němcovi zvítězil domácí tým.

23.kolo, neděle 26. 11. 2017, 17:30, Nevoga aréna
Innsbruck
po samostatných nájezdech
Třetiny: 4:3, 1:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 2. Matuš (Mrázek, Němec), 7. Guman (Raška), 14. Mrázek (Biro, Bartoš), 18. Yellow Horn (Stehlík, Lattner), 40. Mrázek (Yellow Horn), rozh. náj. Němec – 3. Štach (Wahl, Šedivý), 8. Šedivý (Wahl, Lindner), 15. Bishop (Lammers, Lindner), 34. Clark (Poulsen), 57. Bishop (Lindner, Ouellet-Blain). Rozhodčí: Piragić, Siegel – Gatol, Zgonc. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 2564. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (21. Halász) – Lattner, Stehlík, Tejnor, Biro, Plutnar, Pastor, Zajíc, Šnajnar – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.
HC TWK Innsbruck: Swette – Lindner, Ouellet-Blain, Guimond, Wehrs, Pedevilla, Štach – Bishop, Spurgeon, Lammers – Poulsen, Clark, Yogan – Schramm, Wahl, Šedivý – Schennach, Teschauer, Bär.

Fanoušci, kteří se ve Znojmě stihli včas dostavit na svá místa, určitě nelitovali. Už zkraje 2. minuty obkroužil bránu Innsbrucku Mrázek a Radim Matuš dobře postavený před bránou jen doklepával do sítě Swetteho. Vedení ale Orlům vydrželo jen chvíli. O přesný zásah Žraloků se ránou bez přípravy z mezikruží postaral bývalý znojemský bek Lubomír Štach. To ale byla jen ochutnávka z přestřelky první třetiny. Zpět vrátil vedení domácímu celku Tomáš Guman, jenž pohotově zacílil odražený kotouč do brány. O minutu později ale další ex-znojemský hráč Ondrej Šedivý ze samostatného úniku překonal Schwarze. A to bylo ze hry ukrojeno zatím jen necelých osm minut!

Po krátkém oddechu si Orli potřetí v utkání vystříleli vedení, tentokrát si gólmana Žraloků ukázkově vychutnal Petr Mrázek. Ale abychom se drželi tradice, ani nyní náskok Znojemských nevydržel. Hunter Bishop z mezikruží zaskočil Schwarze a na časomíře svítil stav 3:3. Závěrečnou třešničkou bláznivé třetiny se stal přesilovkový gól Coltona Yellow Horna, který trefil horní růžek innsbrucké svatyně.

Prostřední dějství bylo pravým opakem toho prvního. Do znojemské klece se místo Schwarze postavil Tomáš Halász, na druhé straně René Swette na svém stanovišti zůstal. Hráči před nimi se začali více soustředit na své defenzivní úkoly a utkání se přeci jen zklidnilo. A přestože přišly na řadu i přesilovky, zůstaly nevyužity. Vytouženého srovnání se ale Žraloci přeci jen dočkali. Až v druhé půli třetiny se nehlídaný Andrew Clark prosadil střelou nad Halászovo rameno. V hodně rozkouskovaném závěru přišlo několik trestů a v posledních pár vteřinách také další gól. Pátý kotouč za záda Swetteho poslal po ideálním Hornově pasu skrz brankoviště zcela neobsazený Petr Mrázek.

Hubený náskok Znojma dával tušit, že se ve třetí třetině ještě dočkáme velkého drama. A to se také splnilo. Žraloci se opět drali za vyrovnáním, ale Halász s vydatnou pomocí svých obránců odolával. Na druhé straně se mohl o klid na znojemských hokejkách postarat dobře hrající Mrázek, ale v přečíslení neuspěl. Před bránou Orlů bylo občas dusno, blízko ke skórování měl Ouellet-Blain, který si ale tak dlouho popojížděl před Halásze, až o puk přišel. Snaha Innsbrucku o vyrovnání ale i tentokrát přinesla svou odměnu. Tři minuty před sirénou rozradostnil Hunter Bishop šikovnou tečí svůj tým, který tak stejně jako před třemi týdny dotáhl utkání se Znojmem do prodloužení.

V něm se ale i přes několik dobrých šancí hráči neprosadili, rozhodnout tak musely až napínavé samostatné nájezdy. Jako jediný úspěšný exekutor se v nich prezentoval Erik Němec.

Roman Šimíček (Znojmo): Mrzí nás ztráta bodu, obzvlášť ten pátý gól tři minuty před koncem, kdy jsme prakticky všechny hráče měli pokryté, ale stejně tam puk padl. Dali jsme pět branek, ovšem po hloupých chybách inkasovali. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme zápas zvládli vítězně a chtěl bych velmi poděkovat divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a povzbudili nás i ve chvíli, kdy se nám zrovna moc nedařilo. I díky nim jsme dnes uspěli.