41'
26'
37'

Znojmo slaví dva body, Kolín srazilo po nájezdech

Po bezbrankovém úvodním dějství se Orli dostali do vedení díky trefě nové tváře v sestavě Pavla Jenyše. Hosté z Kolína ale rychle odpověděli a strhli vývoj utkání na svou stranu. Znojmu se podařilo na startu třetí třetiny opět skórovat a za vyrovnaného stavu 2:2 se duel přehoupl do prodloužení. V dramatické pětiminutovce rozuzlení nepřišlo, a tak o bodu navíc pro domácí rozhodl vítězným nájezdem Petr Beránek.

Začátek zápasu začali Kolínští aktivněji, téměř okamžitě začali vytvářet tlak v obranném pásmu domácího týmu, s tímto si však hráči Orlů poradili. Vzápětí prověřil Dominik Tejnor gólmana Soukupa, s touto střelou ale neměl tento maskovaný Kozel sebemenší problémy. Následně se do výraznějších příležitostí začali dostávat Znojemští hokejisté, ani střela Bartka či Jenáčka nebyla však natolik nebezpečnou, aby změnila dosavadní průběh zápasu. V jedenácté minutě byl vyloučen Adámek. V první přesilovce zápasu se povedlo Kolínu Orli uzamknout, zde byl hlavní postavou Dominik Groh, který pokryl nebezpečné střely z hokejek Moronga a Kolmanna. Vzápětí měli hosté další možnost vstřelit branku v početní výhodě, zde byli domácí hráči pozorní a k přílišnému tlaku Kozly nepustily. Na konci třetiny dostalo Znojmo výhodu přesilové hry 5 na 3. Kolín se v této soutěži pyšní těmi nejlepšími oslabeními v lize, a tak tuto statistiku mohli Orli prověřit. Po první dvacetiminutovce byl výsledek zápasu bez gólového příspěvku. Výraznější oživení do střední části duelu mohl přidat fakt stále trvající početní výhody Znojma.

Oživení opravdu přišlo. Domácím Orlům se podařilo usadit v útočném pásmu, Šťovíček si všimnul v mezikruží volného Pavla Jenyše, který okamžitě nekompromisní ranou poslal Jihomoravany do vedení. Nová tvář orlí letky na sebe upozornila v prvním zápase tím nejlepším možným způsobem. Po této brance se středočeský celek pokoušel dostat do pásma Znojma, tomu se dařilo nejprve tyto pokusy odrážet, poté ale přišla na řadu šestadvacátá minuta a Kolín vyrovnal. Střelu Lukáše Pajera ještě znojemský brankář dokázal vyrazit, vzápětí se ale dobře zorientoval Michael Gaspar, který se už nemýlil. Další průběh zápasu nabídnul opatrnější hokej, šance byly vidět na obou stranách, ačkoliv nešlo o žádné závažnější příležitosti. Sedmatřicátá minuta byla pozitivnější pro hráče v modrých dresech. Kolín rychle přesunul hru od své branky až do pásma Znojma. Radek Pilař poslal kotouč na druhou stranu kluziště, kde čekal připravený Matěj Chalupa, který dokázal překonat přesouvajícího se Dominika Groha. Hostům se tak na konci třetiny povedlo otočit skóre ku prospěchu svému.

Závěrečné dějství ale Orli započali velice dobře. Martin Šťovíček posunul kotouč najíždějícímu Beránkovi, obránce, jenž mu stál v cestě se snažil jeho svižné střele zabránit. Namísto toho puk lidově řečeno “zaplaval” a skončil za zády Soukupa. Po vyrovnání začala hra nabírat zajímavý spád. V nebezpečné příležitosti se objevili znovu Orli, Karlsson našel Davida Stránského, jeho jedovatou ránu ale obrana Kozlů zblokovala. V dalším případě zahrozila čtvrtá formace Znojma, jejich pokusy, Kolínský brankář dokázal opět odrazit. Zahrozila i dvojice, která se už na jedné brance dnes podílela. Šťovíček a Beránek se dostali do úniku, po této příležitosti zaduněl Soukupův beton. Velký tlak ze strany Orlů zastavil faul Kolína. V přesilovce rovněž nechybělo málo k úspěchu, radost z branky domácích příznivců ale zastavila tyčka. S přelomem druhé části poslední dvacetiminutovky tlak Znojma ustál. Hrálo se hodně opatrně, více ze hry měli sice domácí, nešlo však o žádnou nebezpečnější akci. Oba celky si pravděpodobně uvědomovali důležitost bodů z tohoto utkání a samozřejmě ani jeden nechtěl být tím poraženým. Základní část celého klání skončila vyrovnaně a na řadu přišlo prodloužení.

V něm začali lépe Orli, podařilo se jim zvítězit v úvodním buly. V první šanci se ukázal Tejnor, kolínskou svatyni ale minul, vzápětí se individuálně pokusil překonat Soukupa Matuš, ani on nebyl úspěšný. Ke hře se dostali poprvé i hráči Marimexu. Po obléhání Groha zahrozili opravdu nebezpečně. V šanci se ukázal Pinkas, zde znojemské naděje zachránil Dominik Groh. Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovala tedy nájezdová loterie.

V samostatných nájezdech rozhodla čtvrtá série. Pajer nedokázal překonat Groha, čehož využil Petr Beránek. Zvolil prudkou kličku těsně před Soukupem a chladně poslal kotouč za brankovou čáru. O vítězství Znojma rozhodl definitivně Radek Pilař, jehož neúspěšný pokus rozjásal domácí. Orli tak díky této výhře prolomili třízápasový bodový půst.

Václav Baďouček (Znojmo): Další utkání kde to bylo o nervy až do konce, což je u nás už tak trochu pravidlem. Dva body máme a ty bereme. Sice jsme vedli, ale soupeř to hodně rychle otočil. Naštěstí kluci našli v sobě tu morální sílu a duel vyrovnali. V nájezdech se podařilo získat druhý bod. Za to vyrovnání jsem klukům v kabině poděkoval a je to pověstné světýlko na konci tunelu na naší další cestě před dalšími zápasy. Chci ale dnes vyzdvihnout hru mladíků ve čtvrtém útoku. Rozhýbali hru, vytvářeli tlak, byly na ně fauly. Nedělám to často, ale dnes je potřeba je pochválit.

Petr Martínek (Kolín): Naprosto vyrovnané utkání. Remíza je spravedlivá. My jsme si vypracovali nějaké šance a domácí také. Věděli jsme, že to tady bude dneska hodně těžký zápas. Znojmo potřebuje sbírat body stejně jako my. V této soutěži může každý porazit každého. Víme, že Znojmo je v tabulce pod námi, ale my se především soustředíme na vlastní výkony. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme minimálně bodovat. Měli jsme velkou šanci v prodloužení, kterou jsme bohužel nedokázali využít. Každopádně bod bereme a třeba jednou bude mít cenu zlata. Soupeři gratuluji k výhře.