Anton Karlsson: Chci přispět body i energickým stylem hry

Rozhovory
ÚT 22. 8. 2023
Čtvrtý hráč ze země tří korunek v historii znojemského hokeje. Sedmadvacetiletý útočník Anton Karlsson se zabydlel ve třetím útoku Orlů po boku Radima Matuše a Petra Beránka. Nastoupil do obou dosavadních utkání a pokaždé skóroval.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak se zrodil váš přestup z norského Storhamaru do Znojma?

Toužil jsem po angažmá v Norsku vyzkoušet zase něco nového. Podívat se do nové země a ligy. Znojmo mi v tomto přišlo jako ta nejlepší volba.

Proti Znojmu jste nastupoval dvě sezóny v mezinárodní ICEHL. Měl jste o klubu informace?

Proti Orlům jsem odehrál poměrně dost zápasů, ale žádné bližší informace jsem o klubu popravdě neměl.

V minulosti u Orlů několik švédských hráčů působilo. Radil jste se někým?

Znám Filipa Ahla i Tor Imma. Moc příležitostí a času k nějakým rozhovorům ale nebylo. S vedením Znojma proběhla velmi rychlá a jasná jednání. Takže nebyl důvod nepodepsat smlouvu.

V létě jste se připravoval individuálně. Máte vlastního kondičního trenéra?

Posledních pět let mám kondičního trenéra, který mi přesně na míru chystá tréninky. Jsem s tím spokojený a plně mi to vyhovuje.

Jaké jsou očekávání od českého hokeje?

Český hokej bude rozhodně kvalitní a intenzivní. Na to jsem připraven.

Máte za sebou první zápasy. Jak se po nich cítíte?

Všechno je v pořádku. Pokaždé, když přicházíte do nového klubu, tak si musíte zvykat na jiný herní systém a celkově spoustu nových úkolů. Zatím jsem ale nadmíru spokojen.

Znojemský kádr je velmi mladý. Vnímáte to v kabině?

V týmu je hodně mladých hráčů, ale tým je podle mě postavený dobře. Navíc je tu skvělá atmosféra a výborná parta.

Nastupujete po boku Radima Matuše, který patří ve Znojmě k ikonám. Již vám ukázal město?

Vypadá to, že začnu sezónu s Matušem a Beránkem. Vyhovujeme si navzájem a je výborné hrát právě s nimi. Kluci mě vzali do města na nějaké obědy a musím říct, že se tu ve Znojmě o mě všichni moc hezky starají.

Jaký styl hokeje od vás mohou fanoušci očekávat a chtěl byste jim něco vzkázat?

Doufám, že budu mužstvu přispívat nejen body, ale i energickým stylem hraní, který mi je vlastní. Vzpomínám na zápasy ve Znojmě a vím, že fanoušci umí vytvářet skvělou atmosféru. Jsem nadšený, když aréna bouří, a nemohu se dočkat až to uslyším znovu.