7'
18'
21'

Šest gólů v síti Vsetína přineslo Orlům důležité vítězství

To se nerodilo vůbec snadno, favorit vstoupil do zápasu aktivně, ujal se vedení a ač Orli dokázali srovnat, soupeř před koncem první třetiny znovu odskočil a na začátku té prostřední se ujal dvougólového náskoku. Poté však začal úřadovat domácí mančaft, který nejprve přečkal několik nebezpečných situací Valachů, následně dvěma góly vyrovnal a v závěrečných dvaceti minutách dalšími třemi zásahy rozhodl o tom, že tři body zůstanou na jihu Moravy. O dva góly se postarali Petr Beránek a oslavenec Tomáš Svoboda.

Hostujícímu celku patřil úvod utkání, v němž si počínal velmi aktivně. Již v první minutě se Vsetínští vydali do útoku, rychlou akci však přerušilo posunutí Grohovy klece. O pár desítek vteřin později přišlo přečíslení, na jehož konci Holec prověřil znojemského maskovaného muže. Zelenožlutí nadále mačkali Orly v jejich obranném pásmu a Groh musel po chybné rozehrávce hasit další tvrdý střelecký pokus soupeře. Domácí byli nadále pod tlakem a z něj také vzešla první trefa utkání, kterou měl na svědomí Pavel Klhůfek. Po inkasovaném gólu dokázalo Znojmo trochu ztlumit nápor soupeře a přišlo rychlé vyrovnání skóre. Jenyš našel křižnou přihrávkou přes celé pásmo u brány zapomenutého Tomáše Svobodu, jenž z první zasekl do brány Vsetína.

V dalších minutách sehrály oba týmy své přesilovky. Nejdříve hodně nepovedenou Znojemští, o chvíli později si vybojovali stejnou možnost i hosté. Ti se na rozdíl od domácích dokázali udržet v pásmu a kombinovali, ale k pořádnému ohrožení brány se nedostali. Co se jim však nepovedlo při výhodě, zvládli v plném počtu hráčů na obou stranách. Bídná spolupráce Groha s Marešem vybídla k přesnému zakončení Štěpána Bláhu. V posledních vteřinách třetiny se mohl o druhé srovnání postarat Sklenář, ale před Žukovem se neprosadil.

Vstup do prostředního dějství patřil opět Vsetínu. Po 37 vteřinách od buly ve středovém kruhu se objevil v samostatném úniku Pavel Klhůfek a díky jeho bekhendu se Valaši těšili z dvoubrankového vedení. Orli mohli vzápětí kontrovat ve dvou početních výhodách, které přišly krátce po sobě. Obě dvě však patřily do kategorie těch méně povedených a až v závěru té druhé se domácí pokusili o delší zámek, jenž vyústil v obrovskou šanci Sklenáře – ten ale trestuhodně minul. Přesto se znojemští hokejisté přinutili díky přesilovkám do větší aktivity a podařilo se snížit. Do prostoru kruhu si zkušeně najel Petr Beránek a našel volný prostor nad lapačkou Žukova.

Orli chytili slinu a oslavenec sobotního večera Tomáš Svoboda hýřil snahou o další změnu průběžného výsledku. Jeho přehled a bojovnost se taky staly základem vyrovnávací trefy Pavla Jenyše, jenž tvrdou ránou od modré čáry využil přesné přihrávky právě od Svobody. Znojemští se nacházeli v dobré fázi utkání a byli blízko úplnému obratu ve skóre. Ve slibné šanci se prezentoval Sklenář, domácí si také zahráli početní výhodu pět na tři, ale Vsetín s vypětím všech sil odolal. Na přestávku tak týmy odcházely za nerozhodného stavu 3:3.

Do poslední třetiny vlétli aktivněji Orli, kterým vlastně ani nic jiného nezbývalo. Nutně potřebovali tři body. Jejich snahu trochu přibrzdilo oslabení, ale po jeho ubránění mohli znovu zavelet do útoku a premiérové vedení v utkání na sebe nenechalo dlouho čekat. Petr Beránek se napřáhl na modré čáře a kotouč si našel cestu skrz Žukovovy betony. Znojmo posilněno dalším gólem čím dál víc přehrávalo svého soupeře, ten tak musel faulovat. A přesilovková kombinace vyšla na výbornou! Na jejím konci tak mohl zcela zapomenutý Tomáš Svoboda zvýšit na 5:3, navíc pátým gólem vyhnal Žukova ze vsetínské klece.

Znojemští hokejisté si i v dalších minutách počínali poměrně jistě a rozhodně neměli v plánu nechat si vzít své vydřené tři body. Gólových šancí sice více než patnáct set diváků na stadionu vidělo jen velmi málo, ale na radosti jim to nemohlo ubrat. Lehkou nervozitu přineslo vyloučení Valy pět minut před sirénou, ale domácí jej zvládli ustát. Navíc sami mohli ještě přidat další zásah do vsetínské kasičky po úniku Šťovíčka, který byl při zakončení faulován, ale reparát v podobě trestného nájezdu znojemskému střelci nevyšel. V čase 57:26 už ale přeci jen odložený šestý gól rozburácel tribuny. A zasloužil se o něj Martin Šťovíček, který tak ustanovil konečné skóre duelu na 6:3.

Václav Baďouček (Znojmo): První třetina byla z naší strany velice špatná. Zkazili jsme spoustu puků a byli jsme zase nervózní. Úvod do té druhé byl ještě horší. Tam už asi nad námi všichni zlomili hůl. Jsem rád, že kluci v sobě našli sílu a dodrželi to, co slíbili fanouškům. Budeme bojovat až do konce, dokud bude aspoň malá šance. Ve středu musíme získat další tři body proti Pardubicím B a bohužel stále čekat, že naši soupeři budou prohrávat. Pokud Pardubice dokážeme porazit, můžeme dostat do většího boje o záchranu i je.

Luboš Rob st. (asistent trenéra Vsetín): Prohráli jsme, takže to hodnocení není pozitivní. Čekali jsme od Znojma jistou hru. My jsme chtěli hrát hodně útočně. Ze začátku jsme měli více ze hry. Díky tomu jsme se dostali do vedení. Kdybychom proměnili další šance, které jsme měli, mohlo to vypadat ještě jinak. Ve druhé třetině jsme se zbytečně rozhodili oslabením. Měli jsme za tu třetinu čtyři vyloučené, což je hodně. Dostávali jsme laciné góly. Tím se Znojmo dostalo na koně a dokázali výsledek obrátit na svoji stranu. Asi bychom potřebovali větší podporu zezadu od gólmanů. Tady ty věci budeme potřebovat do play-off. Rozebereme si dnešní prohru a připravíme se na další zápasy.