Další mladý talent na scénu! Defenzívu Orlů doplnil Fajmon

Aktuální zprávy
SO 17. 6. 2023
Soupiska Orlů před startem CHANCE ligy se nadále rozrůstá a posledním hráčem, který se zatím domluvil ve Znojmě na smlouvě je talentovaný devatenáctiletý obránce Patrik Fajmon.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Brněnský rodák Patrik Fajmon spojil celou svojí dosavadní kariéru s brněnskou Kometou. Už od patnácti letech sbíral v ligových soutěžích jako obránce impozantní počet bodů. V ročníku 2018/2019 nastřádal za 44 zápasů neuvěřitelných jednašedesát bodů a stal se nejproduktivnějším obránce sezóny. S dorostenci se dostal až do finále, ale zde jeho mužstvo nestačilo na Liberec. Od té doby nastupoval již i proti až o tři roky starším soupeřům. Což ho nakonec vyneslo i do reprezentace U16 a U17. Zde nastoupil celkem k osmi duelům.

Logo

Na začátku sezóny 2021 nastoupil Fajmon k několika přípravným zápasům s A-týmem Komety a 27. října se dočkal i debutu v extralize. Na domácím ledě nastoupil proti Mladé Boleslavi a po utkání mohl se spoluhráči slavit vítězství 6:1. Od trenérů dostal při premiéře přes sedm minut na ledě. Celkem naskočil k 18 zápasům a ve 45. kole se dočkal proti Olomouci i první asistence v extralize. Paralelně nastupoval nadále i za juniorku a získal třiadvacet bodů ve 35 duelech. Na tři zápasy nakoukl i do reprezentace U19.

I uplynulý ročník byl pro mladého obránce plný zajímavých zkušeností. 22. ledna si proti Karlovým Varům připsal první extraligový gól, a to tentokrát nastoupil za Kometu jen pětkrát. Jako jeden z nejstarších hráčů v juniorském týmu táhl spoluhráče do posledních chvil do play-off, ale nakonec ani osmadvacet bodů ve 32 zápasech na boje o titul nestačilo.

Následně se Fajmon přesunul do CHANCE ligy, v základní části v 16 střetnutích vypomáhal Třebíči a vyzkoušel si zde i play-off, kde nastoupil osmkrát a zapsal jednu asistenci. „Patrika jsem sledoval dlouhodobě, viděl jsem několik zápasů v juniorce, ale spíš se mi líbila jeho hra v mužském hokeji. Na některých věcech ještě musí zapracovat, pokud to dobře uchopí jednou to bude stabilní extraligový bek a je to zase jen o něm. Je v týmu asi dva měsíce, výrazně ožívá, postupně je na něm vidět, jak se posouvá a pro nás je také důležité, že má zkušenosti i s extraligou a první ligou, takže moc dobře ví, do čeho jde. I díky tomu bude mít ten přesun z juniorského hokeje mnohem jednodušší,” poznamenal hlavní trenér Jiří Beroun.

Statistiky Patrika Fajmona