O2 Extraliga 2007/08

Fakta o sezóně
Název týmu: HC Znojemští Orli
Umístění: 10. místo (ZČ 10. místo), předkolo play-off (Třinec 0:3)
» Tabulka 2007/2008
Hlavní trenér, asistent: Václav Sýkora, Pavel Hynek
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Jiří Dopita, 30 bodů (14 + 16)
předkolo PLAY-OFF: Pavel Selinger, 2 body (2 + 0)
Největší hvězdy: Martin Růžička, Jiří Dopita, Jiří Trvaj
Soupiska: » Soupiska týmu 2007/2008
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2007/2008
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2007/2008
Průměrná domácí návštěvnost: 2 760

Po euforii rychlý konec

Jen s minimálními změnami v kádru vstoupili Orli do své deváté sezony mezi domácí hokejovou elitou, vstup to ale nebyl příliš úspěšný. Po polovině soutěže se Znojmo nacházelo na 12. místě a spolu s nováčkem z Ústí mělo na svém kontě nejmenší počet vstřelených branek v celé lize. Úspěšné období kolem Vánoc a parádní závěr základní části, kdy Orli navzdory zraněním klíčových hráčů a početné marodce vyhráli 6 zápasů v řadě, nakonec vynesl znojemský tým na vytoužené 10. místo.

Síly vydané v dramatických bitvách o postup do play off pak chyběly v předkole proti Třinci. Oceláři nekompromisně trestali chyby v soupeřově defenzivě a sami dovolili znojemským hráčům ve třech zápasech vstřelit jen čtyři branky. Znojmo podlehlo Třinci 0:3 na zápasy a v konečné tabulce extraligy obsadilo desátou příčku.

Zklamání fanoušků z vyřazení však mohla brzy opět vystřídat radost, když vedení klubu ukončilo nekonečné spekulace o prodeji licence a oznámilo, že se ve Znojmě odehraje i jubilejní desátá extraligová sezona.