O2 Extraliga 2008/09

Umístění: 13. místo (ZČ 12. místo), o udržení 3. místo
» Tabulka 2008/2009
Hlavní trenér, asistent: Radim Rulík, Václav Baďouček
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Pavel Selingr, 34 bodů (14 + 20)
PLAY-OFF: Jaroslav Svoboda, 9 bodů (3 + 6)
Největší hvězdy: Jiří Dopita, Jiří Trvaj, Radim Bičánek
Soupiska: » Soupiska týmu 2008/2009
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2008/2009
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2008/2009
Průměrná domácí návštěvnost: 2 690

Jubilejní desátá a zároveň poslední extraligová sezóna

Pro Znojemské orly začala jubilejní desátá extraligová sezóna 9. září na domácím ledě proti Třinci. Svěřenci trenérů Radima Rulíka a Václava Baďoučka sice vysoko zvítězili, ale poté se jim začala lepit smůla na paty, která trvala povětšinu celé sezóny. Orli se drželi na posledních příčkách tabulky, ale i přesto měli naději na účast v předkole play-off. Ovšem štěstíčko se k ním nenaklonilo a zůstali tři body za branami vyřazovacích bojů.

Poprvé si zahráli play-out, ve kterém poslední čtyři celky z tabulky spolu sehrají každý s každým čtyři zápasy. Extraligovou příslušnost uhájili, skončili na 13. místě, přesto byla neděle 22. března dnem, kdy Znojemští orli odehráli svůj poslední extraligový zápas. Majitel klubu Jaroslav Vlasák přenechal extraligová práva Komětě Brno a do Znojma se přesunula 1. liga. Se změnou soutěže došlo i k vytvoření nové společnosti ORLI ZNOJMO, s.r.o., která povede znojemský hokej, ale již v ní nefiguruje Jaroslav Vlasák.