Orli Znojmo Orli Znojmo
13. kolo
EBEL - pá 20. 10. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
2:3p
1:1, 1:1, 0:0 - 0:1
Fehérvár

Orli dvakrát vedli, Fehérváru doma přesto podlehli

Znojemští hokejisté si v postupně v první i ve druhé třetině vytvořili jednogólový náskok, o který však vždy přišli. Po bezgólové třetí třetině následovalo prodloužení, ve kterém uspěli hosté.

V úvodu utkání si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru. Ta znojemská byla o poznání nebezpečnější, ale několik hezkých kombinací ani Stehlíkova rána od modré si cestu za brankovou čáru nenašly. První velká šance se opět urodila na straně Orlů. Měl ji na holi Bartoš, jenž se ocitl sám před gólmanem, ale ke své smůle nedokázal přesně zakončit. Skóre tak otevřel až v 16. minutě Jan Lattner, který po individuální akci poslal kotouč nad rameno Carrutha. Přestože byli domácí po většinu třetiny lepším týmem, závěr přinesl studenou sprchu. Ještě se sice dovedli ubránit přesilovce soupeře, ale necelých třicet vteřin před sirénou se dva hráči Féherváru probili do přečíslení a Olivier Latendresse prudkou ránou z první krásně uklidil kotouč za Schwarzova záda.

V prostředním dějství se hra stala vyrovnanější. Oba celky ale dlouhou dobu nemohly vymyslet žádnou kloudnější akci. Minuty tak rychle ubíhaly bez většího vzrušení. Vlažnější část ale vystřídal hodně divoký závěr. V čase 34:10 překvapil z otočky maďarského gólmana Adam Raška, znojemský stadion se tak mohl znovu radovat. Ale ne dlouho! Orli se záhy dostali do oslabení tři na pět, v němž stojí za zmínku obětavá obranná práce Berouna a několik bravurních zákroků na brankové čáře v podání Schwarze. Ani tohle vše však nestačilo. Vyrovnání přišlo z hole Davida Gilberta. I v posledních sekundách se znovu vylučovalo, k nelibosti domácích opět na obou stranách. V hektickém závěru ještě Fehérvár vsítil gól, po prozkoumání videa ale rozhodčí usoudili, že padl až po ukončení třetiny.

Za stavu 2:2 odstartovala třetí perioda při oslabení Orlů. Schwarz se musel od prvních vteřin v brankovišti překonávat, ale Vidmar ani Latendresse na něj nevyzráli. Když Znojemští ustáli nápor čertů, mohli se sami pustit do útočení. Pomoci jim v tom měly dvě početní výhody krátce po sobě, ale až v samotném závěru té druhé se v opravdu velké šanci ocitl Matuš, jenž však pálil jen do připraveného gólmana Maďarů. I v plném počtu hráčů na obou stranách byli domácí o něco aktivnější, ale stále bojovali s vlastní nepřesnou koncovkou. Fehérvár naopak hrozil z rychlých, leč velmi nebezpečných brejků. A hlavně v závěru Orlům opět zle zatopil. Rozhodující úder však nepřišel, a tak se utkání přehouplo do prodloužení.

To ale netrvalo dlouho. Navrch v něm měli hosté a brzy také rozhodli. David Gilbert ujel Jihomoravanům do samostatného úniku a překonal Schwarze.


Autor: Vojta Pojer, Petra Matůšová

K zápasu jsme nepřistoupili dobře, proto jsme prohráli, má jasno Jan Lattner

Jan Lattner odehrál za znojemský A-tým již jubilejních 400 zápasů. "Kdybychom vyhráli, určitě se slaví lépe," říká v rozhovoru odchovanec Orlů, který dal jeden ze dvou gólů do sítě Fehérváru.

Jak byste zhodnotil zápas s Fehérvárem?
Prohráli jsme s posledním týmem tabulky. Nevím, co více k tomu mám říct. Byl to z naší strany velmi špatný zápas.

Bylo na soupeři vidět, že je v situaci, kdy potřebuje bodovat?
Řekl bych, že problém byl v nás. K zápasu jsme přistoupili tak, jak k němu nikdy přistupovat nesmíme. To je důvod, proč jsme prohráli.

V první třetině jste otevřel skóre zápasu. Jak byste popsal daný moment?
V pásmu nás vyháněl jejich hráč. Dostal jsem se do rychlosti, on mě soupeř i trochu popostrčil. Udělal jsem kličku a se štěstím jsem projel a překonal gólmana.

Dosáhl jste na 400. zápas ve znojemském dresu. Vnímal jste to nějak?
Abych řekl pravdu, tak jsem o tom ani nevěděl. Poprvé jsem to zjistil až při zápase, když se informace objevila na kostce. Když to ale teď zpětně hodnotím, 400. zápas bych si představoval jinak. Měli jsme vyhrát, abych tím jubileum oslavil.

Během necelých dvaceti čtyř hodin vás čeká další soupeř...
Do zápasu s Bolzanem musíme vstoupit úplně jinak. Celý tým k tomu musí přistoupit zcela odlišně než v pátek. Určitě na ně vlítneme, aby hned od začátku věděli, že hrají ve Znojmě.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 -1 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 1 1 1 2
Štěpán Csamangó 0 0 0 1 0
Radek Číp 0 1 1 1 0
Tomáš Guman 0 0 0 -1 2
Jan Lattner 1 0 1 1 2
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 1 1 1 0
Patrik Novák 0 0 0 1 4
Jan Pohl 0 0 0 1 0
Marek Račuk 0 0 0 -1 2
Adam Raška 1 1 2 2 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 0 0
Josef Zajíc 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 30 3 27 90,00 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Zápas se nám nepovedl. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a přijíždí soupeř, který je urputný. Bylo nám jasné, že pokud neodskočíme na dva, tři góly, půjdou po nás. To se potvrdilo a my se s tím nebyli schopni vypořádat. Pokaždé, když jsme dali branku, nechali jsme si před koncem třetiny vyrovnat. K tomu přišly zbytečné fauly a v prodloužení nás bod navíc stála nezkušenost. Je škoda, že jsme nezískali alespoň bod navíc.

Benoit Laporte (Fehérvár): Věděli jsme, že potřebujeme body, management na nás i hráče v týdnu vyvinul tlak a myslím, že to pomohlo. Nezpanikařili jsme ve chvíli, kdy jsme inkasovali branku, a myslím, že ve třetí třetině jsme hráli velmi dobře i v ofenzivě. Na Yellow Hornovu formaci byl nasazen speciálně složený útok, který hrál výborně a splnil svou úlohu.

Fotogalerie

Související články