Orli Znojmo Orli Znojmo
30. kolo
EBEL - út 19. 12. 2017
Znojmo
3:1
1:1, 2:0, 0:0
Klagenfurt

Znojmo otočilo duel s Klagenfurtem a doma bodovalo pošesté v řadě

Klagenfurt sice otevřel gólový účet utkání již ve čtvrté minutě, následně se však prosazovali již jen Orli. Soupeřova gólmana překonali dohromady třikrát a stejný počet bodů zůstal i na jihu Moravy.

Znojemští hokejisté si velmi ztížili vstup do duelu, když již v jednadvacáté vteřině usedl na trestnou lavici Lattner. Klagenfurt se v početní výhodě zatím jen rozjížděl, a tak ten pravý úder přišel již v plném počtu hráčů na obou stranách. David Joseph Fischer využil šikovného pasu do zaskočené domácí obrany a přesouvající se Schwarz už neměl šanci včas zakročit. Orli v další části třetiny jen těžko hledali odpověď, nepomohly ani početní výhody. Až v samotném závěru se Jihomoravané před gólmanem Dubou osmělili. Jan Lattner vydoloval s pomocí spoluhráčů odražený puk před brankovištěm a zametl jej do sítě.

Klidnější začátek druhého dějství vystřídala v polovině utkání velmi dobrá pasáž ze strany Znojma. Tu gólově načal Radim Matuš, jenž si počkal na přihrávku z rohu kluziště a z první poslal puk do vzdálenějšího horního růžku brány. O tři minuty později vybuchly tribuny potřetí. Colton Yellow Horn si elegantně najel před Dubu a našel malou skulinku u tyče. Rozjeté znojemské hráče přibrzdilo oslabení, které ale zvládli ubránit na výbornou. Posléze z rychlého brejku pálil tvrdě Němec jen do připravených Dubových betonů. Orli dál těžili ze znovu nalezeného elánu a Guman z další akce nastřelil břevno! I tak ale odcházeli domácí do kabin se slibným náskokem.

Třetí třetina přinesla zprvu svižnější podívanou, která se přesouvala z jedné strany kluziště na druhé, ale větší šance si týmy vytvářely jen sporadicky. Častěji u puku byli přeci jen hosté, kteří měli před sebou nelehký úkol. Obětavě bránící Orli ale nenechávali nic náhodě a vystavěli před Schwarzem defenzivní hráz. Postupem času se navíc začaly kupit nepřesnosti v rozehrávkách. Znojmo ale zvládlo svou roli takticky dobře, a když i Bischofberger zcela volný před domácí bránou minul, začalo být o držiteli tří bodů jasno. Ani tah s odvoláním Duby nevyšel, Jihomoravané tak mohli slavit důležité vítězství.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Výhrou jsme si zvedli sebevědomí, ale je třeba na ni navázat, ví Radim Matuš

Radim Matuš v domácím zápase proti Klagenfurtu zaznamenal důležitou trefu, když poslal po pěkné střele znojemské hokejisty do jednobrankového vedení.

Radime, jako hodnotíte zápas?
Konečně se nám povedl zápas. Předtím jsme měli takovou sérii horších a nevyrovnaných zápasů. Dnes si každý plnil všechno do posledního detailu. Všichni pak viděli, že to neslo ovoce. Bylo jedno, jestli na ledě byla první formace, nebo čtvrtá. Dodržovali jsme systém, který jsme si nastavili. Všechno navíc kryl Marek Schwarz, který nás opět podržel, ale to on dělá každý zápas.

V Klagenfurtu jste neskórovali, dnes se to povedlo hned třikrát. Co se změnilo mezi těmi duely?
Nic. V Klagenfurtu jsme měli šance, ale nedávali jsme branky. Co si pamatuju, tak jen naše formace měla v tom venkovním zápase dvě gólovky, ale nedali jsme je. Některé byly i do prázdné brány. V tom směru jsme tedy nic nezměnili, akorát nám dnes padly góly, které venku za gólmana nepropadly.

Klagenfurt obtočil gólmana. Vnímá to útočník na ledě?
Myslím si, že to nemá žádný vliv. Třeba se jen podíváte, jestli nechytá v opačném gardu. Podle mě to ale nehraje žádnou roli. Hrajeme s velmi dobrými celky. Jejich gólmani jsou vyrovnaní.

Čeká vás tradiční náročný vánoční program. Jak se těšíte vy osobně?
Já jsem zastáncem toho, že radši hraju zápasy, než abych trénoval. Člověk dělá hokej kvůli zápasům. Navíc jsme fyzicky velmi dobře připravení, takže není potřeba se něčeho bát. S Villachem musíme potvrdit tříbodovou výhru. Jdeme od zápasu k zápasu. Hrajeme teď třikrát doma, což je super. Bavil jsem se s klukama v kabině, že prý minulé roky jim to vyšlo tak, že museli přes svátky cestovat venku. To je určitě příjemnější, když tady máte rodiny a můžete prožít takovou tu pohodu. Ale jak říkám. Zvedli jsme si trochu sebevědomí, ale musíme v dnešním zápase pokračovat i příště. Troufnu si říct, že proti Klagenfurtu jsme v úterý podali téměř bezchybný výkon.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 1 1 1 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 1 1 1 0
Radek Číp 0 0 0 -1 0
Tomáš Guman 0 0 0 1 0
Jan Lattner 1 0 1 1 2
Radim Matuš 1 0 1 1 2
Adam Miller 0 0 0 -1 0
Petr Mrázek 0 1 1 1 0
Erik Němec 0 1 1 1 0
Tomáš Pastor 0 0 0 1 0
Tomáš Plíhal 0 1 1 1 0
Michal Plutnar 0 0 0 -1 0
Adam Raška 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 1 0
Marek Špaček 0 0 0 2 0
Colton Yellow Horn 1 0 1 1 0
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 32 1 31 96,88 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Jakeš (Znojmo): Byl to pro nás strašně těžký zápas, ač to tak nemusí vypadat. Tabulka je vyrovnaná a my věděli, o co bojujeme. Myslím si, že bylo i na ledě vidět, že jsme měli chuť to Klagenfurtu vrátit. Poctivě jsme se připravovali a kluci šli za vítězstvím. Ten zápas byl podobný jako v neděli, ale dnes jsme se dostávali víc do branky. Chyběla nám ta agrese, kterou jsme teď projevili a dávali díky ní góly.

Fotogalerie

Související články