1. liga 2009/10

Fakta o sezóně
Název týmu: Orli Znojmo
Umístění: 7. místo (ZČ 7. místo), čtvrtfinále play-off (Chomutov 0:4)
» Tabulka 2009/2010
Hlavní trenér, asistent: Jan Neliba, Karel Vaněk (od prosince Milan Kastner)
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Tomáš Hradecký, 32 bodů (15 + 17)
PLAY-OFF: Václav Meidl, 6 bodů (1 + 5)
Největší hvězdy: Luboš Horčička, Radek Haman, Karel Plášek
Soupiska: » Soupiska týmu 2009/2010
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2009/2010
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2009/2010
Průměrná domácí návštěvnost: 1 623

Nový začátek v první lize

Po odkoupení extraligové licence Brnem se Znojmo vrátilo o 10 let zpět, tedy do období, kdy znojemští hokejisté dobývali prvoligová kluziště. Pod novým názvem ORLI ZNOJMO, s.r.o. začali lidé kolem znojemského hokeje psát jeho novou historii. Trenéři Jan Neliba a Karel Vaněk museli sestavit prakticky nový tým. Ze stabilně hrajících extraligových hráčů ve Znojmě zůstala jen čtveřice mušketýrů ve složení kapitán Radek Haman, Karel Plášek, Jiří Beroun a Lubomír Štach. Zbytek mužstva tvořili noví hráči. Větší prostor v A-týmu začali dostávat také znojemští junioři.

Od prvního zápasu, konajícího se při Znojemském vinobraní, nenechali Orli nikoho na pochybách, že budou patřit mezi špičku prvoligových klubů. Výsledkově vcelku poklidná sezóna vyvrcholila předkolem s Benátkami nad Jizerou. Čtyři vítězství, opravňující tým k postupu do čtvrtfinále play-off, Orli ukořistili po pěti vzájemných duelech. Čtvrtfinálovým soupeřem se stal obávaný Chomutov. Po jasných prohrách na hřišti rivala se na znojemském ledě odehrály dvě vyrovnané bitvy. Bohužel obě nakonec skončili vítězstvím Chomutova. Orli Znojmo tak ukončili svou premiérovou prvoligovou pouť na celkově 7. místě.

Napsali jsme

» Pět nejlepších a pět nejhorších zápasů Znojma v sezóně
» Pohled do statistik – návštěvnost v základní části
» Jak se Orlům proti komu dařilo, druhá část