Jan Kavan: Tlak důležitých utkání si nepřipouštím

Rozhovory
ČT 1. 2. 2024
Přišel, viděl, zvítězil. V prvním zápase CHANCE ligy si zároveň připsal i první čisté konto. Osmnáctiletý talent brněnské Komety, nominovaný na Turnaj pěti zemí U20, vychytal důležité vítězství nad Kozly z Kolína. V rozhovoru porovnal rozdíl mezi ligami, které si v poslední době vyzkoušel a posílá dík spoluhráčům i fanouškům.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vyrovnané utkání proti Kolínu, jak byste ho zhodnotil?

Samozřejmě ho hodnotím pozitivně. Získali jsme důležité tři body. Musím hlavně poděkovat klukům, jak mi pomohli a jsem strašně rád za vítězství.

První zápas v CHANCE lize, jaké vidíte rozdíly oproti extralize?

Určitě v rychlosti a celkovém pohybu hráčů. Tam je velký rozdíl. I střelba je trošku odlišná. Tady je to takové pomalejší a na všechno má člověk více času.

Nastoupil jste do důležitého utkání, kdy Znojmo v boji o záchranu potřebovalo vyhrát, cítil jste nějaký větší tlak?

Já si tlak nějak nepřipouštím. I v extralize, když chytám, tak jdu do zápasu s čistou hlavou a nemám s tím problém.

První zápas ve Znojmě i v CHANCE lize a hned první čisté konto. Jste za to rád?

Ano, určitě. Vždycky chci vyhrát s týmem, za který chytám. Nula je k tomu sladká třešnička na dortu (úsměv).

Jak vznikla dohoda se Znojmem?

Volal mi agent, že Znojmo potřebuje pomoct. Řekl mi, jaký by byl předběžný plán a jsem tady.

Znáte nějaké hráče ze znojemské kabiny?

Některé ano. Hodně jich znám hlavně z Komety. Jako například Pavel Jenyš, Jan Zahradníček a Honza Sedláček.

Jak se líbila divácká kulisa?

Fanoušci byli skvělí. Podporovali nás a určitě nám pomohli k výhře. Za to jim patří dík.

Kvůli zranění Dominika Furcha jste dostal příležitost v A-týmu Komety, ve které jste zazářil. Pomyslel jste někdy na takový průběh vstupu do seniorského hokeje?

Vůbec ne. Pokud mám být upřímný, něco takového jsem nečekal. Jsem strašně moc rád za to, jak se mi to povedlo a za to, že jsem týmu dodal energii do dalších zápasů.

Co takové pomyšlení na draft do NHL?

Šance tam byla už minulý rok. Letos tomu nevěnuji plnou pozornost. Samozřejmě by to pro mě bylo super, ale hlavně se soustředím, abych teď podával v každém zápase co nejlepší výkony. Kdyby to vyšlo, byla by to paráda.