Orli se připravují na boje o play-off

Aktuální zprávy
ČT 24. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Po čtvrtečním ranním intenzivním tréninku se mužstvo vydalo s denním předstihem na dlouhou cestu do dějiště konání další důležité bitvy o play-off, rakouského Dornbirnu, aby se v klidu mohlo připravit a nabrat síly na páteční duel. Ještě předtím celý tým včetně trenérů a realizačního týmu absolvoval pohovor s vedením oddílu. Zřejmě poslední vystoupení v orlím dresu čeká Jakuba Stehlíka, o kterého projevil zájem extraligový Chomutov.

„Všichni hráči, trenéři i realizační tým absolvovali vzhledem k neuspokojivému výkonu v posledním utkání s Innsbruckem velice důrazný pohovor s prezidentem klubu Ing. Pavlem Oherou, při kterém jim mimo jiné byly naznačeny možné důsledky nepostupu týmu do play-off,“ řekl manažer klubu Mgr. Petr Veselý. Zároveň ovšem dodal, že pohovor s vedením klubu měl také motivační charakter a měl by přinést potřebný impuls do dalších bojů.

Do Dornbirnu s týmem neodcestoval obránce Antonín Bořuta a útočníci Jan Lattner s Jiřím Berounem, kteří dobírají antibiotika, ale v neděli proti Lublani by již měli být připraveni nastoupit.

Závažnější je ovšem celková zdravotní situace znojemského týmu. Přibližně polovina kádru trpí nachlazením a virózami spojenými se současným sychravým počasím a velkou zátěží organismu. Sestavit tým pro zítřejší zápas bude tedy pro trenéra Stloukala velice nesnadný úkol.

⇒  Jakub Stehlík si zahraje v Chomutově extraligu

V pátek také s největší pravděpodobností odehraje za znojemský tým svoje poslední utkání v této sezóně obránce Jakub Stehlík. Tento hráč bude uvolněn do konce sezóny na hostování s případnou opcí na přestup do extraligového Chomutova.

„Chomutov o Jakuba projevil eminentní zájem, ovšem podmínkou bylo jeho okamžité připojení k týmu. Proto jsme se ho po vzájemné dohodě rozhodli uvolnit a dát tak prostor k jeho dalšímu hokejovému rozvoji. Jsme rádi, že je o naše hráče zájem, a v žádném případě jim nebudeme bránit, pokud budou nabídky pro klub a zejména pro ně samotné zajímavé,“ informoval prezident klubu Pavel Ohera.

„V současné době zaznamenáváme zvýšený zájem o téměř všechny naše mladé hráče, což nás ubezpečuje ve správnosti cesty, kterou jsme se vydali. Jsme oddíl, který se musí zaměřit na výchovu mladých talentů. Těm poté logicky nemůžeme bránit v odchodu do celků s lepším ekonomickým zázemím. To také může výrazně pomoci ke stabilizaci finanční situace našeho klubu do budoucna,“ doplnil manažer Petr Veselý.

„Fanoušci se nemusí do budoucích období obávat žádného oslabování kádru. Naopak máme vytipováno několik mladých hráčů, jak cizích, tak z vlastních řad, kterými plánujeme tým vhodně doplnit a pracovat s nimi,“ uzavřel Pavel Ohera.

Podle informací by do konce letošní sezóny již žádný z hráčů Orlů kádr neměl opustit, pouze v případě opravdu velmi mimořádné nabídky jak pro hráče, tak pro klub. O případném angažování náhrady za Jakuba Stehlíka zatím nebylo rozhodnuto. Oddíl zvažuje hru na sedm obránců či případné nasazení "univerzála" Jana Lattnera jako obránce.