Pět nejzajímavějších zápasů Orlů v sezóně 2013/14

Aktuální zprávy
ČT 3. 4. 2014
Byly vyhecované, překvapivé, radostné i smutné. Orli v sezóně 2013/14 dokázali, že žádný soupeř pro ně není nepřekonatelný, a svým fanouškům předvedli mnoho výjimečných představení. Zde jsou ta nejvýznamnější z nich.

Rozborka favorita

Sasu Hovi a zaplněný stadion při děkovačce

Zápas: Znojmo – Vídeň 4:0
Datum: 15. 11. 2013

Derby proti Vídni bylo pro Orly dlouho zakleté. Bilance vypadala před zápasem hrozivě: 16 zápasů, 14 proher, doma ani jedna výhra. Jenže v polovině listopadu bylo vše jinak. Zaplněný stadion sledoval skvělý zápas s obrovským nasazením, který pro sebe ukradli útočníci s příjmením začínajícím na B. Mezi góly Beránka, Berouna a Blatného se vklínila ještě Lattnerova trefa, parádní představení korunoval čistým kontem Hovi. A aby si Capitals českého soupeře dobře zapamatovali, vyloupili o týden později znojemští hráči taky vídeňský svatostánek.

» Reportáž
» Videosestřih

Nejvyšší výhra

Jan Lattner překonává Michaela Ouzase

Zápas: Linz – Znojmo 1:6
Datum: 17. 1. 2014

Poprvé v historii vybojovali Orli umístění v první šestce. S jistotou play-off v kapse a čerstvě vynulovanými body zamířili v úvodním kole nadstavby do Linze. Tam předvedli výborný výkon podpořený smrtící efektivitou. Trefily se všechny čtyři útočné formace, výborný výkon podal tým i v obraně. Na začátku druhé třetiny za stavu 1:0 přežil dlouhé oslabení ve třech, aby vzápětí dvakrát skóroval a vytvořil základ pro pozdější debakl. Domácí mohli jen nadále dumat, proč jim to proti Znojmu neustále nejde. O dva měsíce později na to přišli, ale to už byl jiný příběh.

» Reportáž

Pískej konec

Dvakrát v sezóně sestřelil Orly gól v posledních vteřinách

Zápas: Villach – Znojmo 4:3
Datum: 26. 2. 2014

Když 25. října Orli prohráli 2:3 ve Fehérváru gólem inkasovaným pět vteřin před koncem při dvojnásobném oslabení, asi nikoho nenapadlo, že tento „kousek“ bude o pár měsíců později zopakován. Navíc ještě ve vylepšené podobě. Ve Villachu znojemský tým vedl ještě šest minut před koncem 3:2, jenže domů jel s prázdnou. Postaral se o to slovinský olympionik Klemen Pretnar, který načasoval svou gólovou ránu od modré dokonale. Puk přešel brankovou čáru dvě desetiny vteřiny před závěrečnou sirénou a K.O. bylo na světě.

» Reportáž

Nejvíce gólů

Proti Vídni se letos Orlům dařilo, třikrát ji porazili

Zápas: Vídeň – Znojmo 4:7
Datum: 2. 3. 2014

Zdánlivě nepodstatný zápas měl velký význam. Poslední kolo nadstavby určovalo pořadí pro volbu čtvrtfinálových soupeřů. Znojmo vědělo, že jen vítězství mu zajistí splnění cíle v podobě účasti v první čtyřce. Na ledě silné Vídně brzy vedlo, jenže pak Kris Beech ve třech po sobě jdoucích střídáních dal nebo vymyslel gól, Hovi byl na půli cesty na střídačku a debakl visel ve vzduchu. O první přestávce domácí novináři spřádali plány na čtvrtfinále play-off se Znojmem. Úsměv jim zhořkl po pauze. To dal Juraj Sýkora své první (a zatím poslední) dva góly v orlím dresu, obraz hry se zcela otočil a jindy bezchybný gólman Capitals Zaba lovil ze své sítě ještě další čtyři puky. Suma sumárum: atraktivní podívaná, vítězství 7:4 a jistota účasti v první čtyřce.

» Reportáž

Rozuzlení

O dresy Orlů byl v play-off zájem i mezi soupeři

Zápas: Znojmo – Linz 3:4
Datum: 11. 3. 2014

Bezprostředně po zápase o tom nikdo nechtěl slyšet, ale čtvrtfinálová série se zlomila právě v ten moment. Po prvních dvou duelech, kdy Linz vždy vedl, ale slibný náskok ztratil a v prodloužení druhého duelu uspěl jen s velkou dávkou štěstí, nastala nová situace. Linz našel cestu, jak Orly rozhodit, byl lepší. A i když taky tentokrát ve třetí třetině vedení ztratil, pět minut před koncem si ho definitivně vzal zpět a v sérii už od té chvíle nikdy neprohrával.