Rozhodla druhá třetina

28.11.2003 | BaM

Z n o j m o - Na skvělý výkon proti Spartě navázali Orli dalším vítězstvím nad Chemopetrolem Litvínov, ke kterému přispěla zejména dobrá hra obránců a brankáře Duby, proměňování příležitostí a dobře sehrané přesilovky i oslabení. Do střelecké listiny Znojma se dvěma góly zapsal obránce Snopek, po delší době se trefili Plášek a Pucher, první branku v dresu Orlů zaznamenal Michal Straka. Letos se však domácím ještě nepodařilo vstřelit v zápase více jak pět branek, i když měli spoustu šancí, poslední třetinu navíc prohráli 0:1, uspokojeni výsledkem.

27.kolo, pátek 28. 11. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Litvínov
Branky: 6. Snopek (Mareš, Beroun), 25. Plášek (Procházka, Ludvík), 30. Pucher (Uram, Barus), 32. M. Straka (Benák, Pardavý), 33. Snopek (Uram, Pucher) - 38. Gombár (V. Hübl, Trávníček), 42. Klobouček (Prorok, L. Havel). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5, navíc Snopek (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3.344. Střely na bránu: 48:29. Vývoj skóre: 5:0, 5:2.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Duba - Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Barus, Pucher, Uram - Pardavý, Haman, M. Straka - Plášek, Ludvík, Procházka - Mareš, Hradecký, Beroun
HC Litvínov: Mařík (33. Jarina) - Poživil, Kroupa, Klobouček, Krstev, Droppa, Martínek - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Balázs, T. Martinec, Gombár

V první třetině měli jednoznačně více ze hry domácí Orli. První šanci měl Haman, na druhé straně stihl Krstevovu bombu od modré zastavit Duba svými betony a o chvíli později promarnil šanci Plášek. Ujala se až Snopkova střela přes zmatek před Maříkovou brankou ze 6. minuty. Poté byla hra poněkud rozháraná a přelévala se z jedné strany kluziště na druhou. Tlak si dokázala vytvořit čtvrtá a první pětka Orlů, Uramovu střelu pohotově zachytil Mařík lapačkou. Znojmo postupně svoji snahu ještě vystupňovalo, příležitosti Pláška, posléze dvě střely Němečka v přesilové hře a nahození Křetínského likvidoval opět brankář hostí.

V úvodu druhé části se Znojmo ubránilo oslabení, vzápětí Duba chytil Trávníčkovu střelu. Hned ve 25. minutě, se dokázal po akci celého útoku prosadit Plášek a Znojmo rozehrálo svou exhibici. Při vyloučení Benáka nedalo hostům vůbec šanci něco podniknout, naopak Pucher se dvakrát dostal do útočného pásma a ohrozil Maříka. Jeho chvíle však přišla až v 30. minutě při vyloučení Trávníčka, když si najel do typické pozice svého spoluhráče Urama k levé tyči a nekompromisně zavěsil pod víko. Hned v další přesilové hře měl šanci Haman, trefil se však až Straka, jenž v pádu zasunul do prázdné klece. Následně na druhé straně vychytal Duba zblízka Proroka, Snopkova střela do chumlu ze 33. minuty vyhnala Maříka z branky. Litvínov se přesto nepoložil a dokázal snížit Gombárem. Vzápětí jeli hosté ve čtyřech na jednoho Znojemského, natřikrát však Dubu nedokázali překonat.

Chemopetrol ve své hře pokračoval i po pauze, když ve 42. minutě po kombinaci snížil bývalý znojemský hráč Klobouček. Znojmo ale s jistotou hlídalo svůj tříbodový výsledek a snažilo se i o zvýšení skóre. Šance měli Benák, Barus, nebo Plášek s Procházkou, Jarina však byl v každé situaci pozorný. Individuální akci ve 49. minutě nevyužil Straka, podobně se nedařilo také Uramovi o chvíli později. Stejný hráč nepřekonal Jarinu ani z bezprostřední blízkosti a bylo vidět, že oba týmy již zápas dohrávají. Těsně před závěrem ještě rozhodčí vyloučil po jednom hráči na každé straně, nikdo už se však do útoku nehnal.

Milan Skrbek (Znojmo): V minulých zápasech s Litvínovem vždycky padalo málo gólů a zápasy končily buď nerozhodně, nebo jen těsným vítězstvím. My jsme to prolomili tím, že jsme dali pět gólů. Druhá třetina z naší strany byla výborná až na poslední tři minuty. Dařily se nám dnes i přesilovky.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Zaslouženě jsme prohráli, Znojmo bylo ve všem lepší. My jsme hráli dobře maximálně začátek první třetiny, kdy jsme i měli nějaké šance. Pak jsme dostali trošku nešťastný gól a od té doby už jsme nebyli vidět a byli jsme podstatně horší.