Erste

Rozhodla druhá třetina

Rozhodla druhá třetina
28.11.2003 | BaM

Z n o j m o - Na skvělý výkon proti Spartě navázali Orli dalším vítězstvím nad Chemopetrolem Litvínov, ke kterému přispěla zejména dobrá hra obránců a brankáře Duby, proměňování příležitostí a dobře sehrané přesilovky i oslabení. Do střelecké listiny Znojma se dvěma góly zapsal obránce Snopek, po delší době se trefili Plášek a Pucher, první branku v dresu Orlů zaznamenal Michal Straka. Letos se však domácím ještě nepodařilo vstřelit v zápase více jak pět branek, i když měli spoustu šancí, poslední třetinu navíc prohráli 0:1, uspokojeni výsledkem.

27.kolo, pátek 28. 11. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
5
Znojmo
Litvínov
2
Třetiny: 1:0, 4:1, 0:1
Branky: 6. Snopek (Mareš, Beroun), 25. Plášek (Procházka, Ludvík), 30. Pucher (Uram, Barus), 32. M. Straka (Benák, Pardavý), 33. Snopek (Uram, Pucher) - 38. Gombár (V. Hübl, Trávníček), 42. Klobouček (Prorok, L. Havel). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5, navíc Snopek (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3.344. Střely na bránu: 48:29. Vývoj skóre: 5:0, 5:2.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Duba - Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Barus, Pucher, Uram - Pardavý, Haman, M. Straka - Plášek, Ludvík, Procházka - Mareš, Hradecký, Beroun
HC Litvínov: Mařík (33. Jarina) - Poživil, Kroupa, Klobouček, Krstev, Droppa, Martínek - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Balázs, T. Martinec, Gombár

V první třetině měli jednoznačně více ze hry domácí Orli. První šanci měl Haman, na druhé straně stihl Krstevovu bombu od modré zastavit Duba svými betony a o chvíli později promarnil šanci Plášek. Ujala se až Snopkova střela přes zmatek před Maříkovou brankou ze 6. minuty. Poté byla hra poněkud rozháraná a přelévala se z jedné strany kluziště na druhou. Tlak si dokázala vytvořit čtvrtá a první pětka Orlů, Uramovu střelu pohotově zachytil Mařík lapačkou. Znojmo postupně svoji snahu ještě vystupňovalo, příležitosti Pláška, posléze dvě střely Němečka v přesilové hře a nahození Křetínského likvidoval opět brankář hostí.

V úvodu druhé části se Znojmo ubránilo oslabení, vzápětí Duba chytil Trávníčkovu střelu. Hned ve 25. minutě, se dokázal po akci celého útoku prosadit Plášek a Znojmo rozehrálo svou exhibici. Při vyloučení Benáka nedalo hostům vůbec šanci něco podniknout, naopak Pucher se dvakrát dostal do útočného pásma a ohrozil Maříka. Jeho chvíle však přišla až v 30. minutě při vyloučení Trávníčka, když si najel do typické pozice svého spoluhráče Urama k levé tyči a nekompromisně zavěsil pod víko. Hned v další přesilové hře měl šanci Haman, trefil se však až Straka, jenž v pádu zasunul do prázdné klece. Následně na druhé straně vychytal Duba zblízka Proroka, Snopkova střela do chumlu ze 33. minuty vyhnala Maříka z branky. Litvínov se přesto nepoložil a dokázal snížit Gombárem. Vzápětí jeli hosté ve čtyřech na jednoho Znojemského, natřikrát však Dubu nedokázali překonat.

Chemopetrol ve své hře pokračoval i po pauze, když ve 42. minutě po kombinaci snížil bývalý znojemský hráč Klobouček. Znojmo ale s jistotou hlídalo svůj tříbodový výsledek a snažilo se i o zvýšení skóre. Šance měli Benák, Barus, nebo Plášek s Procházkou, Jarina však byl v každé situaci pozorný. Individuální akci ve 49. minutě nevyužil Straka, podobně se nedařilo také Uramovi o chvíli později. Stejný hráč nepřekonal Jarinu ani z bezprostřední blízkosti a bylo vidět, že oba týmy již zápas dohrávají. Těsně před závěrem ještě rozhodčí vyloučil po jednom hráči na každé straně, nikdo už se však do útoku nehnal.

Ohlasy

Milan Skrbek (Znojmo): V minulých zápasech s Litvínovem vždycky padalo málo gólů a zápasy končily buď nerozhodně, nebo jen těsným vítězstvím. My jsme to prolomili tím, že jsme dali pět gólů. Druhá třetina z naší strany byla výborná až na poslední tři minuty. Dařily se nám dnes i přesilovky.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Zaslouženě jsme prohráli, Znojmo bylo ve všem lepší. My jsme hráli dobře maximálně začátek první třetiny, kdy jsme i měli nějaké šance. Pak jsme dostali trošku nešťastný gól a od té doby už jsme nebyli vidět a byli jsme podstatně horší.

 
Související články
Vzájemné zápasy
1.kolo | ZNO - LIT | 1:1p
14.kolo | LIT - ZNO | 2:2
27.kolo | ZNO - LIT | 5:2
40.kolo | LIT - ZNO | 2:4
Statistiky zápasu
Facebook